Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 26 lutego 2020

ODWOŁANE! Wystawa „Co nowego w muzeum? Nabytki ostatniej dekady”

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Muzeum Okręgowe w Lesznie, pl. J. Metziga 17
Data rozpoczęcia: 2020-02-26 09:00
Data zakończenia: 2020-05-16 23:00
Organizator: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Zdjęcie, ODWOŁANE! Wystawa „Co nowego w muzeum? Nabytki ostatniej dekady”

Jubileusz 70-lecia powstania Muzeum Okręgowego w Lesznie to okazja do podsumowań i przyjrzenia się własnej pracy i jej efektom.

Wystawa „Co nowego w muzeum? Nabytki ostatniej dekady” pokaże zbiory Muzeum pozyskane w ciągu ostatnich dziesięciu lat drogą zakupów i darów. Motywem łączącym różnorodne eksponaty i spajającym wystawę będzie droga, jaką przeszły przedmioty od przekroczenia muzealnych progów do wpisania do ksiąg inwentarzowych, opracowania i umieszczenia w przestrzeniach magazynowych lub ekspozycyjnych – droga od bycia zwykłą rzeczą do stania się pełnoprawnym obiektem muzealnym.

Na wystawie zaprezentowane zostaną różnorodne eksponaty: dokumenty, fotografie, pamiątki historyczne, obiekty sztuki i rzemiosła artystycznego, a także zbiory etnograficzne, jak przedmioty codziennego użytku.
Otwarcie wystawy nastąpi 25 lutego 2020 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Okręgowym w Lesznie, przy pl. Jana Metziga 17. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w terminie od 26 lutego do 16 maja 2020 roku. Obowiązuje wykupienie biletu wstępu. Zapraszamy.

0 Koszyk