Spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem

Dodano 2023-06-09 15:31:53 Spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Leszczyńska Galeria Książki (pl. Jana Metziga 25)
Data rozpoczęcia: 2023-06-15 18:00
Data zakończenia: 2023-06-15 19:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie

Będzie ciekawie, błyskotliwie i z erudycją – o współczesnym języku polskim. Co zmieniła netykieta? Czy język polski staje się coraz bardziej… angielski? Czy rozumiemy, co mówimy? Co zawdzięczamy reklamie? No i… dlaczego " wszystko zależy od przyimka "? - opowiedziane piękną i najpoprawniejszą polszczyzną.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie, w ramach projektu ph. To ma sens!, serdecznie zaprasza na spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem - jednym z najwybitniejszych polskich językoznawców, znamienitą postacią życia literackiego, cenionym i znanym z poczucia humoru ekspertem w zakresie filologii polskiej. Na wydarzenie zapraszamy 15 czerwca 2023 r., o godz. 18:00 do Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Wstęp wolny!

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, a towarzyszyć mu będzie obecność symultanicznej tłumaczki języka migowego - Ewy Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.


Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, wykładowca uniwersytecki. Prowadzi działalność popularyzatorską w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki i reklamy. Jest autorem licznych programów radiowych i telewizyjnych.
Autor wielu publikacji, m.in: „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, „Mój język prywatny”, „Leksykon nowych zdań polskich”, „444 zdania polskie”, „Jeść!!!”, „500 zdań polskich”, „Zwierzyniec”, „Do domu!!!”, „Porzekadła”, a także współautor publikacji: „Wszystko zależy od przyimka”, „Kiełbasa i sznurek”, „Na drugie Stanisław”, „Pokochawszy. O miłości w języku”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023