Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

W miniony piątek 60 osób z Leszna udało się w niezwykłą podróż przez różne oblicza rewitalizacji: wzięli udział w Antykonferencji. Na 5 godzin klub Stara gazownia przy ul. Przemysłowej zmienił się w scenerię podróży, która obejmowała 8 stacji tematycznych. Na każdej stacji uczestnicy podzieleni na małe grupki zmagali się z zadaniami dotyczącymi m.in. Komitetu rewitalizacji, konsultacji społecznych, „Kolorowych podwórek” czy Gminnego Programu Rewitalizacji. Druga część podróży poświęcona była projektom realizowanym z rewitalizacyjnych tzw. „małych grantów” – organizacje i działacze lokalni realizujący te projekty prowadzili panele warsztatowe. Tematyka dotycząca przykładowo „Nowego-Starego Miasta” czy też projektu z czytaniem na trawie dzieciom zgromadziła licznych zainteresowanych.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Nowe tory – centrum Leszna po kolei”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

WIĘCEJ ZDJĘC WKRÓTCE!!

 

08 października 2019

Jak ma wyglądać teren przy ul. Towarowej? Konsultacje

Jak ma wyglądać teren przy ul. Towarowej? Konsultacje

Prezydent Miasta Leszna zaprasza mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji i wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 14 października o godz. 17.00. Dotyczyć ono będzie terenu przy ul. Towarowej, w sąsiedztwie noclegowni, torów kolejowych i Powiatowego Urzędu Pracy.

11 września 2019

Pierwsza LUFA za nami!

Pierwsza LUFA za nami!

Pierwszy Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny za nami. To były cztery intensywne dni, duchowa podróż po wielu muzycznych gatunkach, mnóstwo zarejestrowanych uśmiechów, nauka, zabawa, współpraca, łączenie pokoleń, odkrywanie talentów, pozytywna energia.

06 września 2019

UWAGA - ZMIANA W PROGRAMIE LUFA

UWAGA - ZMIANA W PROGRAMIE LUFA

Z powodu zapowiadanego, intensywnego deszczu musimy wprowadzić ZMIANY W SOBOTNIM PROGRAMIE LUFY!

27 sierpnia 2019

LUFA, czyli Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny

LUFA, czyli Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny

Ponad 30 wydarzeń, przeszło 50 artystów, 6 dziedzin sztuki, 9 lokalizacji w 4 dni… Zapraszamy na pierwszy Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny - już od środy 4 września!

27 sierpnia 2019

Ostatnie Rynki Śniadaniowe - 31.08.2019

Ostatnie Rynki Śniadaniowe - 31.08.2019

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia, od 10.00 do 14.00 zapraszamy na Plac Metziga na Rynki Śniadaniowe. Będzie to wyjątkowe wydanie – nie tyle, że ostatnie w tym roku i wakacyjne, ale też z ogromną ilością wydarzeń towarzyszących!

12 sierpnia 2019

Kino ze smakiem królewskim

Kino ze smakiem królewskim

W najbliższy piątek, 16 sierpnia, u zbiegu ulic Wróblewskiego i Leszczyńskich, odbędzie się ostatnie w tym sezonie Kino ze smakiem. Cały cykl imprez zakończymy w iście królewskim stylu! Ucztę dla podniebienia zapewni Wieniawa Hotel Restauracja Pub. O rozrywkę rodem z królewskiego dworu zadba duet harfa i skrzypce. Zwieńczeniem wieczoru będzie film, którego bohaterem jest pewien angielski król.

07 sierpnia 2019

Szkolenia dla małych przedsiębiorców

Szkolenia dla małych przedsiębiorców

Stowarzyszenie "Nowe Stare Miasto" oferuje pomoc szkoleniową dla małych przedsiębiorców – właścicieli sklepów, punktów gastronomicznych, restauratorów, usługodawców, rzemieślników, rękodzielników w zakresie stosowania e-marketingu.

06 sierpnia 2019

Rynki Śniadaniowe - 10.08.2019

Rynki Śniadaniowe - 10.08.2019

Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, od 10.00 do 14.00 zapraszamy na Rynki Śniadaniowe – tym razem widzimy się na Rynku.

30 lipca 2019

Kino ze smakiem amerykańskim

Kino ze smakiem amerykańskim

W najbliższy piątek, 2 sierpnia zapraszamy na kolejne Kino ze smakiem. Odbędzie się na Alejach Słowackiego, w pobliżu budynku Starych Pomp.

0 Koszyk