Godzina dla ziemi WWF 2018

Dodano 2018-03-22 11:14:00 24 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światła na symboliczną godzinę, aby dać wyraz troski o przyszłość naszej planety. W Polsce, w tym roku, akcja odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy prawie 180 państw świata, a prawie 13 000 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Akcja polega na tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce od kilku lat akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku tematem Godziny dla Ziemi WWF była ochrona jednej z najpiękniejszych rzek w Europie – Wisły, wcześniej ochrona populacji wilka w Polsce, a przed trzema laty krytycznie zagrożona bałtycka populacja morświna. Wszystkie prowadzone akcje uzyskiwały bardzo szerokie poparcie społeczne, dzięki któremu udało się zmieniać rzeczywistość i ograniczać problemy przyrodnicze.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Puszcza Karpacka to jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.

"Zaświećmy" w Lesznie przykładem i dołączmy do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz jedenasty pokażą światu, że działając razem możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

 

fot. źródło: karpaty.wwf.pl