Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 marca 2019

Znają prawa konsumenta

Zdjęcie, Znają prawa konsumenta

Dziś poznaliśmy laureatów konkursu miejskiego XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Przedstawiciele 2 leszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych będą reprezentować Leszno na szczeblu wojewódzkim.

Data konkursu nie jest przypadkowa. Dziś, 15 marca, obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Został on ustanowiony, ponieważ tego dnia w 1962 roku miało miejsce przełomowe orędzie Johna F. Kennedy'ego, w którym prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów. A jest to prawo do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. 

Do miejskiego konkursu zostało zakwalifikowanych 42 uczestników z 9 leszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Największą wiedzą wykazali się Tomasz Robaszewski z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych (wygrał też 2 lata temu) oraz Małgorzata Kubiak i Konrad Danek – oboje z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wszyscy laureaci konkursu miejskiego otrzymali nagrody ufundowane przez Miasto Leszno, a najlepsza trójka weźmie udział w konkursie wojewódzkim w Poznaniu, który zaplanowano na 11 kwietniabr.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-03-15 14:18:42
0 Koszyk