Zakończyła się ważna modernizacja w Lesznie. Racławicka już gotowa
Prace na Racławickiej rozpoczęły się 10 października 2024 r. i zostały zrealizowane wspólnie przez Urząd Miasta Leszna i Wodociągi Leszczyńskie Sp. z o.o. Inwestycja była jednym z priorytetów miasta – zarówno ze względu na zły stan infrastruktury, jak i potrzeby mieszkańców tej części Leszna.
Zakres robót objął m.in.:
przebudowę nawierzchni jezdni,
wymianę chodnika po stronie południowej (przy Jednostce Wojskowej),
budowę ciągu pieszo–rowerowego po stronie północnej,
wykonanie wjazdów do posesji,
budowę kanalizacji deszczowej oraz zbiornika retencyjno–rozsączającego,
budowę kanału teletechnicznego i instalacji monitoringu wizyjnego,
przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji ogólnospławnej.
Roboty drogowe prowadziło Leszczyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Kanalizacyjnych Sp. z o.o., a za prace wodno-kanalizacyjne odpowiadała firma P.H.U. "CHOD-DRÓG" Przemysław Andrzejewski.
Umowa Miasta Leszna zawarta 06.09.2025r. opiewała na kwotę 3.495.942,69 zł brutto.
Leszno uzyskało na przedmiotową inwestycję dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej w wysokości: 1.403.306,57zł
Inwestycja była realizowana etapami, z czasowym zamknięciem odcinków ul. Racławickiej i skrzyżowań z ul. Sienkiewicza, Ułańską i 17 Stycznia. Dzięki sprawnej koordynacji prac, zakończono ją przed umownym terminem.
Zmodernizowana Racławicka to bezpieczniejsza, wygodniejsza i bardziej funkcjonalna przestrzeń – służąca zarówno kierowcom, jak i pieszym oraz rowerzystom. Dodatkowo zamontowane zostały kamery, które rozbudowały sieć miejskiejgo monitoringu.