Miło na Miłej (zdjęcia)

Dodano 2023-11-15 10:49:33 Zakończyły się roboty budowlane na ulicy Miłej. Ulica, która dotąd po deszczu usiana była kałużami, i na której zalegało błoto, otrzymała nie tylko utwardzoną nawierzchnię, ale przede wszystkim odwodnienie i kanalizację deszczową.

 

W ramach inwestycji przebudowano kolizje energetyczne i gazowe, wykonano odwodnienie powierzchniowe i wybudowano kanalizację deszczową. Roboty były też okazją do ułożenia kanału technologicznego – w przyszłości, w razie potrzeby poprowadzenia nowych sieci, nie będzie konieczności rozkopywania ulicy.

Inwestycja obejmowała także wykonanie oświetlania. Położono linię kablową energetyczną i zamontowano trzy słupy oświetleniowe z oprawami. Ostatnim etapem prac było wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej wraz z warstwami konstrukcyjnymi nawierzchni.

Prace na ul. Miłej trwały od września br. Wykonawcą robót była firma Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo – Usługowe z Krobi. Inwestycja kosztowała nieco ponad 1,2 mln zł i została opłacona w całości z budżetu Miasta Leszna.