Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 16 września 2020

Wolontariat Prezydenta (zdjęcia)

Zdjęcie, Wolontariat Prezydenta (zdjęcia)

Po raz kolejny podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna Prezydent Łukasz Borowiak został na jeden dzień wolontariuszem w NGO.

Od 12 do 20 września odbywa się szósta już edycja Aktywnego Obywatelskiego Leszna. To właśnie w ramach tej akcji Prezydent Łukasz Borowiak pracował przez 1 dzień dla organizacji pozarządowych.

15 września Prezydent wraz z Prezesem Spółdzielni Socjalnej Kuba-Bart dzień zaczął od zawiezienia żywości do Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn. Następnym miejscem, do jakiego udał się Prezydent Łukasz Borowiak było Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności gdzie szykował kanapki, przygotowywał paczki żywnościowe oraz wydawał je potrzebującym.

O 9:30 Wolontariusz zaczął pracę przy Warsztach Terapii Zajęciowej w Stowarzyszenieu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom-Nasz Świat". Pomagał osobom niepełnosprawnym w pracowni gospodarstwa domowego, krawiecko- dziewiarskiej oraz rękodzieła.

W Zespole Szkół Elektroniczno- Telekomunikacyjnych Wolontariusz przeprowadził prelekcję nt. 'Wolontariat a młodość'

O 12:15 przyszedł czas na wolontariat w Miejskim Przedszkolu nr 11 im. Marii Konopnickiej. Prezydent odczytał dzieciom EKO opowiadanie, pomógł w sadzeniu żonkili oraz odśpiewał wspólnie z maluchami EKO piosenkę.

Kolejnym miejscem, w którym Prezydent Miasta Łukasz Borowiak odbył wolontariat, była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im J A Komeńskiego w Lesznie. Na uczelni, Prezydent chwilowo pełnił funkcję Pełnomocnika Rektora i odbył spotkania indywidualne ze studentami.

Po południu Wolontariusz wcielił się w rolę przewodnika. Spacerując Alejami Juliusza Słowackiego wraz ze Stowarzyszenie Chorych na Choroby Reumatyczne w Lesznie oraz Leszczyńskim Stowarzyszeniem Osób z Chorobami Alzheimera i Parkinsona Prezydent przeprowadził lekcje historii w ramach cyklu 'Porozmawiajmy o Lesznie'.

Kolejnym miejscem, w jakim prezydent pracował była Pracownia Ćwiczeń Praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo- Budowlanych im. Synów Pułku.

Przedostatnim zadaniem Prezydenta jako Wolontariusza było owijanie książek w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Technicznych CKZiU.

Na koniec pracowitego dnia zadaniem Wolontariusza było asystowanie instruktorowi prowadzącemu zajęcia z Lego Robotyki.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-09-16 10:00:06
0 Koszyk