Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 11 stycznia 2021

Wolny spacer 17 stycznia 2021

mapa centrum Leszna z zaznaczoną trasą Wolnego spaceru

Zapraszamy mieszkańców do aktywnego obchodzenia zakończenia jubileuszowego roku 100-lecia powrotu Leszna do macierzy.

Dzień 17 stycznia 2021 to niedziela – idealny dzień na spacer po mieście. Nie biegasz? Nie lubisz jeździć rowerem? Zapraszamy zatem na spacer po Lesznie śladami historycznych wałów miejskich!

„Wolny spacer” można rozpocząć z dowolnego punktu trasy pokazanej na załączonej mapce, o dowolnej godzinie. Trasa będzie oznakowana biało-czerwonymi balonami. Podczas marszu będzie okazja do zaobserwowania miejsc ważnych dla historii Leszna, czyli m.in. lokalizacji dawnych bram miejskich – Bramy Święciechowskiej, Kościańskiej, Osieckiej i Rydzyńskiej. Wcześniej można zaczerpnąć garść informacji tutaj: http://zabytki.leszno.pl/fortyfikacje_miejskie.html. Gdy idziemy piechotą, widzimy więcej ciekawych szczegółów otoczenia niż na rowerze czy w samochodzie. Cieszmy się nimi w tę zimową niedzielę!

Pochwalcie nam się, że przeszliście trasę (albo chociaż jej kawałek): prześlijcie nam swoje zdjęcie w trakcie spaceru (za pośrednictwem profilu na fb 17stycznia1920Leszno), z symbolem 100-lecia: biało-czerwoną rozetką czy kotylionem, flagą albo logotypem 100-lecia. Możecie także przesłać nam informację z aplikacji rejestrującej przebyty dystans.

Spędźmy ten dzień aktywnie – na wolnym spacerze!

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-01-11 08:51:20
0 Koszyk