Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 12 października 2021

Wkrótce montaż sekundników

Sygnalizacja świetlna z sekundnikiem

Prawdopodobnie 14 października br. rozpocznie się montaż sekundników na drodze krajowej nr 12. Pierwsze prace wykonywane będą na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Grunwaldzką, a potem przesuwać się będą w kierunku Wiaduktu im. Stefana “Grota” Roweckiego.

Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to montaż sekundników na DK12 powinien zakończyć się do 24 października. Prace prowadzone będą z wysięgnika i wiązać się będą z miejscowymi utrudnieniami w ruchu. Wykonawca zadba o odpowiednie oznakowanie, a także koordynację ruchu podczas wykonywania robót. Apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do oznakowania.

Przypominamy, że zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego, a urządzenia odmierzające czas pojawią się na wszystkich skrzyżowaniach DK12 z innymi ulicami.

Na koniec października planowany jest również montaż sekundników na drodze wojewódzkiej nr 309 (dawana droga krajowa nr 5) i na skrzyżowaniu Al. Zygmunta Krasińskiego z ul. Karola Marcinkowskiego. To również zadanie zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Jego realizacja powinna zakończy się w pierwszej połowie listopada.

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-10-12 14:31:58
0 Koszyk