V edycja Konkursu „Szmaragdowy Guzik” rozstrzygnięta! (zdjęcia)

Dodano 2023-03-21 10:28:55 W miniony czwartek, 16 marca, w Teatrze Miejskim w Lesznie odbył się Finał V Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”, którego organizatorem jest ZST-CKZiU w Lesznie. Konkurs, po raz kolejny, został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Na scenie leszczyńskiego Teatru, swoje projekty zaprezentowali młodzi twórcy z 19 szkół z różnych rejonów Polski: Bielska-Białej, Tarnowa, Nowego Targu, Biłgoraju, Katowic, Bytomia, Bydgoszczy, Żor, Iławy, Śremu, Ciechanowa, Siedlec, Nowego Sącza, Rydułtów, Jeleniej Góry, Grudziądza, Białegostoku, Płocka oraz Leszna.

Finaliści, w przygotowanych przez siebie projektach, pokazali wysokie umiejętności, dbałość o detale i wyjątkową kreatywność w interpretacji tematu przewodniego tegorocznego Konkursu – „Krawiectwo-architektura w ruchu”.

Jury miało trudne zadanie, ale laureaci musieli zostać wyłonieni.

Oto laureaci trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach – użytkowej i awangardowej:

I miejsca otrzymali:

Franciszek Przybytek z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej za projekt „REgaudi” – nagroda to indeks na studia w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Weronika Szulc z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie za projekt „France contemporaine – współczesna Francja” – nagroda to nauka w Fashion School w Poznaniu.

II miejsca otrzymali:

Izabela Cieszyńska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie za projekt „Domen Victory – Kopułowe zwycięstwo” – nagroda to I semestr nauki w MSKPU w Warszawie.

Hanna Czader z Bielskiej Szkoły Przemysłowej w Bielsku-Białej za projekt „Rusz Kopułą” – nagroda to kurs komputerowy CAD/CAM w Szkole 7 cm w Poznaniu.

III miejsca otrzymali:

Agnieszka Kreis z Bielskiej Szkoły Przemysłowej w Bielsku-Białej za projekt „Dom Kości” – nagroda to kurs w ultraMaszyna.

Weronika Ryś z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu za projekt „Sykowne wdzianka spod strzechy” – nagroda to kurs w Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka” w Poznaniu.

Wyróżnienia oraz nagrody odebrali:

Wiktoria Błaszkowska z ZST-CKZiU w Lesznie, Julia Celińska z ZSP w Siedlcach, Maria Maciejewska z BSP w Bielsku-Białej, Martyna Ocłoń z ZSOiT w Tarnowie, Aleksandra Turzyńska z ZSH w Bydgoszczy, Łucja Wiese z ZS w Iławie, Wojciech Salamon z ZS nr 3 w Nowym Sączu, Natalia Kowalczyk z ZST-CKZiU w Żorach, Adam Kłoczko z ZSTiO w Białymstoku, Norbert Wojno z ZSTiO w Białymstoku, Anastasiia Adamovych z ZSP w Siedlcach, Kinga Karlikowska z ZSH w Bydgoszczy, Sofiia Berezhna z ZSTiO w Biłgoraju, Natalia Kęsik z ZSAEiO w Bytomiu, Małgorzata Smiatek z ZSLiT w Rydułtowach, Dominika Pauch z ZST-CKZiU w Lesznie. 

Przyznano również nagrodę dla pracowni ZSP nr 5 w Siedlcach – voucher na zakup produktów Gutermann. Nagrodę specjalną, w uznaniu za zorganizowanie pięciu edycji konkursu „Szmaragdowy Guzik”, otrzymało ZST-CKZiU w Lesznie - voucher o wartości 1000 zł do zrealizowania w Hurtowni Dodatków Krawieckich „U Stefana” w Poznaniu.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Fotografie i informacja nadesłana: ZST-CKZiU w Lesznie