Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 12 lutego 2021

Trudny czas dla osób bezdomnych

Zima w mieście, śnieg, przechodnie

Wszystko wskazuje na to, że zima i niskie temperatury zagościły w Lesznie na dłużej. Apelujemy, aby w przypadku zauważenia osób wymagających pomocy, szczególnie tych przebywających na zewnątrz, niezwłocznie zawiadamiać służby, na przykład dzwoniąc do Straży Miejskiej na alarmowy numer 986. Takie działanie może uratować ludzie życie.

Straż Miejska w okresie zimowym codziennie od 6 rana do północy patroluje miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Ich lista jest strażnikom dobrze znana. Sprawdzane są również miejsca zgłaszane przez mieszkańców.

W Schronisku dla Osób Bezdomnych w tej chwili przebywa 43 bezdomnych mężczyzn, mimo, że jest tam teoretycznie 37 miejsc. Jest ciasno, ale przy takich mrozach nie można nikogo pozostawić na noc na dworze. Świetlica w dzień pełni rolę jadalni, natomiast w nocy zamienia się w sypialnię dla 6 osób. Śpią na materacach.

Codziennie w jadłodajni wydawanych jest 80 porcji zupy. Często jest to jedyny posiłek dla bezdomnych. Zwracamy się do Mieszkańców Leszna z prośbą o podzielenie się jedzeniem z tymi najbardziej potrzebującymi. W schronisku przy ul. Towarowej jest Lodówka dla Głodnych. Można tam zostawiać zarówno artykuły spożywcze zakupione w sklepach, jak też gotowe potrawy. Informacja dla osób, które nie chcą wchodzić do środka: pracownicy noclegowni odbierają żywność sprzed budynku.

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-02-12 10:45:32
0 Koszyk