Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 kwietnia 2019

Tranzyt przez S5 (zdjęcia)

Zdjęcie, Tranzyt przez S5 (zdjęcia)

Od dziś (15.04) obowiązuje nowa organizacja ruchu, zgodnie z którą samochodom ciężarowym wskazany jest objazd DK12 (tj. Al. Jana Pawła II, wiaduktu i ulicy Szybowników) drogą ekspresową S5. Powyższe ma usprawnić ruch w mieście Lesznie.

W związku z przebudową drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Leszna, finansowanej z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2012, Prezydent Łukasz Borowiak podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązań zmniejszających utrudnienia w ruchu. Mają one poprawić komunikację zwłaszcza na przebudowywanym, miejskim odcinku DK12 oraz poprawić bezpieczeństwo.

Po kilkumiesięcznych rozmowach i uzgodnieniach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz policją, od 15 kwietnia 2019 roku obowiązuje nowa organizacja ruchu, która jest skierowana jako zalecana głównie do kierowców pojazdów ciężarowych jadących drogą krajową nr 12 Żary-Kalisz.

Tymczasowe oznakowanie przejazdu dla ruchu tranzytowego składającego się z około 60 znaków została wyznaczona następująco: … - Leszno (ul. Estkowskiego, Al. Konstytucji 3 Maja) - węzeł „Dąbcze” - węzeł „Leszno Południe” – droga ekspresowa nr 5 – węzeł „Leszno Zachód” – Lasocice - …

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-04-15 12:31:52
0 Koszyk