Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 08 lutego 2020

TUBIS TRIO w Bibliotece Ratuszowej

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa Rynek 1
Data rozpoczęcia: 2020-02-08 19:00
Data zakończenia: 2020-02-08 22:00
Organizator: Biblioteka Ratuszowa

Zdjęcie, TUBIS TRIO w Bibliotece Ratuszowej

Tubis Trio - “So Us” Maciej Tubis idzie za ciosem. "So Us" to trzecia (a czwarta licząc wydany w sierpniu album poświęcony pamięci Dawida Bajgelmana) studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat. Od momentu premiery "The Truth" w 2017 roku zespół nie zatrzymuje się nawet na chwilę, ale pomimo iście szaleńczego tempa pracy jakość muzyki wydaje się tylko wzrastać.

Pianista przyznaje, że kluczem dla tak wzmożonej twórczej aktywności okazały się koncerty: Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią. Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty.
O ile świetnie przyjęty "Flashback" z ubiegłego roku wydawał się być logicznym przedłużeniem "The Truth", tak na "So Us" nie brakuje niespodzianek i świeżych rozwiązań. Nowe kompozycje faktycznie brzmią niezwykle żywo i energicznie, jeszcze większy nacisk położono na rytmikę i groove, chociaż nie brakuje tu też zaraźliwych melodii z których trio przecież słynie. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i ilości zagranych wspólnie koncertów – kontynuuje lider. Tytuł płyty "So Us" należy zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ta płyta była już totalnie nasza, w naszym stylu – podsumowuje pianista.
Chociaż autorem wszystkich kompozycji ponownie jest lider, to ich finalny kształt jest dziełem całego zespołu. Ponownie przyniosłem kilka pomysłów, które z czasem nabrały ostatecznej formy, ale trafił się też utwór, który dopiero podczas sesji został całkowicie przearanżowany. Ostatecznie zawsze idziemy tam, gdzie prowadzi nas muzyka.

Skład:
Maciej Tubis – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas
Przemysław Pacan – perkusja

wstęp 25 zł

http://www.tubistrio.com/recenzje/?fbclid=IwAR0kPBKF3g_O7_4bRCATmYVMnBpwn5fqTz1SAkUaZ7BtIq2sggQ7gbEujHo 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-02-03 10:00:35
0 Koszyk