Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 14 sierpnia 2019

Strefa militarna w Alei Gwiazd Żużla

Zdjęcie, Strefa militarna w Alei Gwiazd Żużla

W czwartek, 15 sierpnia w Alei Gwiazd Żużla odbędzie się piknik militarny Wierni Ojczyźnie, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców Leszna i okolic. Do rozdania będzie aż 1000 porcji grochówki.

O organizację pikniku zabiegali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak i radny Jarosław Zielonka.
 - Rozmawialiśmy o tym z generałem Jarosławem Miką, dowódcą generalnym Rodzaju Sił Zbrojnych, który zadeklarował, że Leszno będzie miastem, w którym odbędzie się piknik militarny z udziałem wojska polskiego  i żołnierzy amerykańskich - mówi radny.
Rozmowy zakończyły się pomyślnie. Piknik militarny w Lesznie odbędzie się 15 sierpnia, w Alei Gwiazd Żużla przed stadionem Alfreda Smoczyka. Planowany jest w godz. 15-18.
 - Będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i ciężki sprzęt amerykański. Udział zapowiedzieli żołnierze z jednostki łączności ze Śremu i batalionu inżynieryjnego  z Głogowa. Będziemy również gościć Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania. Prezentować się będą Wojska Obrony Terytorialnej i Wojskowa Komenda Uzupełnień.
Szykowanych jest około 1000 porcji grochówki.
 - Piknik to znakomita okazja do tego, by poznać sprzęt jakim dysponuje  wojsko. Żołnierze chętnie będą odpowiadać na pytania - zapewnia Jarosław Zielonka.
Głównym organizatorem pikniku militarnego Wierni Ojczyźnie jest Dowództwo Generalne Rodzaju Sił Zbrojnych, przy współudziale 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego i miasta Leszna.

Autor: jrs

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-16 09:28:37
0 Koszyk