Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 18 kwietnia 2018

Starania o pieniądze na ścieżkę rowerową

Zdjęcie, Starania o pieniądze na ścieżkę rowerową

Samorząd Leszna będzie wnioskował o dotacje z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Pieniądze są potrzebne na przebudowę ulicy Słowiańskiej i budowę przy niej ścieżki rowerowej oraz dokończenie budowy ul. Usługowej.

W ramach programu do wielkopolskich samorządów trafi ponad 40 milionów złotych. Podziałem pieniędzy zajmuje się wojewoda Zbigniew Hoffmann, dlatego też - jak mówi Sławomir Szczot, przewodniczący Rady Miejskiej Leszna - inwestycje realizowane z tych dotacji powinny się nazywać hoffmanówki (za rządów PO i PSL to były popularne wówczas schetynówki).

 Leszno ma szansę otrzymać z programu 2.310.000 zł. Na dwa zadania.

 Pierwszym jest przebudowa ul. Słowiańskiej na odcinku od Alei Krasińskiego do przejścia podziemnego pod torami kolejowymi. Inwestycja będzie kosztować 1.750.000 zł, z czego dotacja rządowa może wynieść 1.050.000 zł, a miasto wyłoży 700.000 zł. W ramach przebudowy ul. Słowiańskiej po jej północnej stronie  powstanie ścieżka rowerowa. Teraz jest wytyczona na bruku, a będzie wykonana z szarej, lekko chropowatej masy bitumicznej. Dodatkowo wyremontowane mają być też chodniki.

Druga inwestycja, która ma być realizowana z rządowym dofinansowaniem to dokończenie budowy ul. Usługowej w strefie przemysłowej I.D.E.A. Chodzi o odcinek od Geodetów do zbiorników retencyjnych. Koszt to 2.100.000 zł, w tym jest dotacja rządowa jest planowana w wysokości 1.260.000 zł i wkład własny miasta - 840.000 zł.   

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-04-18 08:41:21
0 Koszyk