Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 20 września 2019

Spotkanie z Agatą Szalewską

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2019-09-20 18:00
Data zakończenia: 2019-09-20 20:00
Organizator: MBP w Lesznie

Zdjęcie, Spotkanie z Agatą Szalewską

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z Agatą Szalewską, dietetyk oraz specjalistką żywienia medycznego i sportowego, które odbędzie się 20 września 2019 r. w Bibliotece Ratuszowej. Spotkanie pt. "Choroby dietozależne - jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie?" rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się: Co to są choroby dietozależne, a także jak jedzenie wpływa na ryzyko wystąpienia chorób krążenia tj. nadciśnienie, wylewu, cukrzycy, otyłości, osteoporozy oraz zaburzeń mikroflory jelitowej. Wykład będzie poparty badaniami naukowymi tzw. Medycynie opartej na faktach, medycyna oparta na dowodach, EBM – korzystanie w postępowaniu klinicznym z wiarygodnych dowodów naukowych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Agata Szalewska - specjalistka żywienia medycznego i sportowego, dietetyk, promotorka zdrowego stylu życia. Pasjonatka biegania, zdobywczyni Korony Maratonów Polskich, właścicielka Poradni ,,Dieta na Medal''. Ukończyła dietetykę na Wydziale Nauki o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu żywienia i wspomagania w sporcie na AWF. Jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Uczestniczka ponad 40 specjalistycznych kursów oraz autorka wielu artykułów prasowych nt. problematyki zdrowia.

0 Koszyk