Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 27 sierpnia 2021

Spotkanie subregionalne Fenomen Wielkopolskiej Doliny Wodorowej

Zdjęcie, Spotkanie subregionalne Fenomen Wielkopolskiej Doliny Wodorowej

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie subregionalne w Lesznie "Fenomen Wielkopolskiej Doliny Wodorowej – Wielkopolska Południowa – kierunek wodór"

Termin: 15 września w godz. 10:00 – 12:30

Formuła: ONLINE

Organizator: Samorząd Województwa Wielkopolskiego

W cyklu spotkań Wielkopolska – kierunek wodór przybliżamy tematykę związaną z gospodarką wodorową.

Na spotkaniu dowiesz się m.in. jakie wyzwania i możliwości stoją przed miastami w Wielkopolsce w kontekście budowy ekosystemu wodorowego, jakie są perspektywy rozwoju przykładowo transportu miejskiego i przemysłu lotniczego z wykorzystaniem technologii wodorowych oraz jaka może być rola biogazowni w ekosystemie wodorowym. Przedstawimy również perspektywę przyszłości Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.

Nasze spotkanie kierujemy do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Wielkopolski, jak również do przedstawicieli świata nauki, która wspiera biznes w procesie zmiany w kierunku nowych technologii, modeli biznesowych oraz przygotowania specjalistycznych kadr. Gospodarka niskoemisyjna stwarza bowiem dla firm nowe szanse na rozwój ich biznesu.

Do udziału zachęcamy również przedstawicieli wielkopolskich samorządów, które współrealizują politykę europejską związaną z niskoemisyjnością, zielonymi inwestycjami oraz dążeniem do neutralności klimatycznej na poziomie lokalnym.

Zapraszamy również entuzjastów tematyki wodorowej, odnawialnych źródeł energii i zielonej gospodarki, która staje się istotną częścią publicznej debaty w Polsce, Europie i na świecie.

Zapraszamy wreszcie wszystkich zainteresowanych rozwojem Wielkopolski Południowej, tj. podregionu leszczyńskiego i kaliskiego, ponieważ spotkanie ma również na celu pokazanie wyzwań związanych z zieloną transformacją gospodarki z lokalnej perspektywy.

Zarejestruj się na spotkanie i dowiedz się, jak Wielkopolska buduje swój ekosystem wodorowy.

Opublikował: Izabela Wojciechowska kontakt: iwojciechowska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-09-15 11:41:24
0 Koszyk