Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 17 września 2021

Spektakl Słoneczni chłopcy

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Teatr Miejski w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2021-09-17 18:00
Data zakończenia: 2021-09-19 18:00
Organizator: Teatr Miejski w Lesznie

Zdjęcie, Spektakl Słoneczni chłopcy

Polecamy znakomitą komedię Neila Simona - jednego z najbardziej utytułowanych (m.in. Nagroda Pulitzera) i najczęściej wystawianych dramatopisarzy na świecie. Sztuka dowcipnie, z uśmiechem i pogodnym dystansem opowiada o życiu z całym jego dobrodziejstwem - pełnym codziennych zmagań i drobnych słabostek, sukcesów i porażek, małostek i spraw ważnych.

Słoneczni chłopcy (The Sunshine Boys), Neil Simon

Czas trwania 105 min. (bez przerwy)

Data premiery 20-21 lutego 2021 (Kraków), 19 marca 2021 (Leszno)

Opis

Znakomita komedia Neila Simona - jednego z najbardziej utytułowanych (m.in. Nagroda Pulitzera) i najczęściej wystawianych dramatopisarzy na świecie. Sztuka dowcipnie, z uśmiechem i pogodnym dystansem opowiada o życiu z całym jego dobrodziejstwem - pełnym codziennych zmagań i drobnych słabostek, sukcesów i porażek, małostek i spraw ważnych.

Bohaterami są dwaj popularni komicy, tworzący niegdyś gwiazdorski duet pod nazwą Słoneczni Chłopcy. Na scenie do łez zabawni i zgrani niczym awers i rewers, w życiu prywatnym serdecznie się nie znoszący i skłóceni na śmierć i życie. Po latach przerwy sędziwi aktorzy otrzymują kuszącą propozycję zarobku i powrotu na szczyty kariery. Muszą tylko (lub aż) spędzić ze sobą trochę czasu. Ale czy będą w stanie?… Zdradzimy jedynie, że czasami to, co dzieje się w kulisach, bawi bardziej niż programowy skecz.


We wspólnej produkcji Teatru KTO i Teatru Miejskiego w Lesznie dwaj świetni krakowscy aktorzy, Jacek Strama i Leszek Piskorz świętować będą swój jubileuszowy sezon pracy artystycznej. Panowie poznali się w PWST w Krakowie, której absolwentami zostali pięć dekad temu.
Ten spektakl to fantastyczny, pełen humoru aktorski popis! Nie przegapcie!


Powstały w 1972 roku tekst od kilku dekad świeci triumfy na wszystkich kontynentach. Z wielkim sukcesem grany był na Broadway'u, doczekał się kilku realizacji telewizyjnych, a wersja filmowa otrzymała najważniejsze nagrody filmowe, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie. Z rolami Willy'ego Clarka i Ala Lewisa mierzyli się dotąd m.in. Wody Allen i Peter Falk, Walter Matthau i George Burns, a w Polsce Franciszek Pieczka i Zbigniew Zapasiewicz, Edward Dziewoński i Witold Pyrkosz czy ostatnio Krzysztof Kowalewski i Piotr Fronczewski.

Obsada

Willy Clark Leszek Piskorz
Al Lewis Jacek Strama
Ben Silverman Paweł Kumięga
Siostra Keks/Pielęgniarka Magdalena Hertrich-Woleńska
Eddie Rafał Sadowski
głos reżysera – nagranie)

Bilety do zakupienia w kasie Teatru lub online na stronie internetowej www.teatrmiejskileszno.pl 

Serdecznie zapraszamy!

0 Koszyk