Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 08 sierpnia 2018

Słowiańska w remoncie

Zdjęcie, Słowiańska w remoncie

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Słowiańskiej na odcinku od Tamy Kolejowej do Alei Krasińskiego. Na czas prac, które mają potrwać do 15 listopada, ulica zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego i rowerowego.

To jedna z inwestycji najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców. Na Słowiańskiej powstanie bowiem ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia. Dzięki niej rowerzyści będą mogli swobodnie i wygodnie dojechać z Zatorza do centrum miasta. O to apelowali od kilku lat.

Zanim jednak ścieżka powstanie czeka nas trzy miesiące robót drogowych. Oprócz trasy dla rowerów na Słowiańskiej powstaną też nowe chodniki i nowe miejsca parkingowe, a bruk zostanie ułożony na nowo i nie będzie miał już żadnych nierówności.

Podczas przebudowy wjazd na Słowiańską będą mieć jedynie służby ratunkowe, pojazdy dowożące zaopatrzenie do sklepów i mieszkańcy dojeżdżający na teren posesji. Piesi poruszać się będą po chodnikach - raz po jednej, innym razem po drugiej stronie.

Samochodem można będzie przejechać przez skrzyżowanie Słowiańskiej z Przemysłową i Klonowicza, ale tylko na wprost.

 Rowerzyści będę mogli dojechać z Rynku na Zatorze alternatywną trasą przez plac Metziga, ul. Świętokrzyską, ul. gen. Stefana Grota-Roweckego i ul. Tama Kolejowa do przejazdu kolejowego. Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji informuje także, że na czas przebudowy ul. Słowiańskiej zdemontowanych zostanie 16 stojaków rowerowych.

Przetarg na przebudowę ulicy Słowiańskiej wygrało konsorcjum leszczyńskich firm NODO sp. z o.o. (lider konsorcjum) oraz PTSH „PRA-MAS” sp. z o.o. Wykona to zadanie za 2.654.321,55 zł. Gwarancja jakości prac jest ważna 60 miesięcy. Przypomnijmy, że miasto pozyskało na to zadanie milion złotych dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.     

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-08-08 08:10:20
0 Koszyk