Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 21 sierpnia 2019

Sadzonki za plastikowe butelki

Zdjęcie, Sadzonki za plastikowe butelki

Uwaga! 14 września rusza akcja "Plastik oddajesz, sadzonkę dostajesz". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko naturalne przez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.

- To również wstęp do zapowiedzianych zmian pod hasłem Leszno wolne od plastiku, które ukierunkowane są na eliminację jednorazowego plastiku z przestrzeni publicznej oraz okazja do edukacji mieszkańców - założenia akcji przybliża Agnieszka Sochacka, inspektor ds. polityki społecznej i rodziny w Urzędzie Miasta Leszna - Dość niestandardową metodą chcemy przekonać mieszkańców do segregowania odpadów. Liczymy, że proponowana akcja będzie wstępem do nabrania właściwych, proekologicznych nawyków.

Do udziału w akcji są zaproszeni mieszkańcy, którzy 14 września wezmą udział w festynie organizacji pozarządowych - Aktywne Obywatelskie Leszno - w Alei Gwiazd Żużla.

Aby wejść  w posiadanie drzewka ozdobnego należy zebrać minimum 20 zgniecionych plastikowych butelek PET  i dostarczyć je na stoisko "Leszno wolne od plastiku"  Urzędu Miasta, podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Każdy, kto odda butelki, otrzyma kupon na sadzonkę rośliny nadającej się do posadzenia na balkonie lub w ogrodzie.

Nie można będzie otrzymać kuponu w zamian za inne opakowania z plastiku.

Mieszkaniec maksymalnie będzie mógł odebrać 3 kupony. Będą wydawane w godz. 11-14, jednak nie dłużej niż do wyczerpania sadzonek.

 

Autor: jrs; Fot. pixabay.com

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-21 09:55:09
0 Koszyk