Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 lipca 2018

Są pieniądze na Słowiańską i zadaszenie lodowiska

Zdjęcie, Są pieniądze na Słowiańską i zadaszenie lodowiska

Wczoraj otwarto oferty na przebudowę ulicy Słowiańskiej w Lesznie. Obie oferty znacząco przekraczają wspomnianą kwotę, jaką zabezpieczono w budżecie miasta – 1.700.000 zł. Mamy jednak dobre wiadomości, Prezydent Borowiak wygospodarował dodatkowe środki na ul. Słowiańską oraz zadaszenie lodowiska.

Pierwszą ofertę złożył P.H.U „CHOD-DRÓG” Andrzej Przemysław z siedzibą w Krobi, która opiewa na kwotę 3.123.074,55 zł z 36-miesiączną gwarancją jakości. Kolejną konsorcjum firm NODO Sp. z o.o. z Leszna (lider konsorcjum) i PTSH „PRA-MAS” Sp. z o.o także z siedzibą w Lesznie – cena ofertowa wyniosła 2.654.321,55 zł z 60-miesięczną gwarancją jakości.

Przypomnijmy, że Miasto Leszno otrzymało 1 milion dofinansowania z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na to zadanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Zgodnie z warunkami konkursu zadanie musi być zrealizowane jeszcze w tym roku i nie jest możliwe przesunięcie dofinansowania na przyszły rok. W związku z tym Prezydent Łukasz Borowiak po konsultacji z przewodniczącymi Klubów Radnych Rady Miejskiej Leszna zdecydował o dołożeniu do inwestycji brakujących środków na nadzwyczajnej sesji. Oferty są jeszcze sprawdzane pod kątem ich poprawności.

Przebudowa ulicy Słowiańskiej w Lesznie ma obejmować odcinek od Alei Krasińskiego do torów kolejowych. W zakresie prac jest przebudowa chodników o nawierzchni z kostki betonowej, która ma zostać zastąpiona płytami kamiennymi. Wykonana ma zostać także nowa nawierzchnia dwukierunkowego traktu dla rowerów o szerokości 2,5 metrów w istniejącym przebiegu - docelowo bruk kamienny ma zostać zastąpiony lekko chropowatą masą bitumiczną w szarej barwie.

Dodatkowo przekazujemy bardzo dobre informacje. Udało się wygospodarować środki w kwocie 550.000 zł na zadaszenie lodowiska przy ul. 17 Stycznia w Lesznie. Szczegóły wkrótce.

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-07-18 08:51:19
0 Koszyk