Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 23 sierpnia 2019

Rowerowa Stolica Polski – 1 Września Startujemy z rywalizacją!

Zdjęcie, Rowerowa Stolica Polski – 1 Września Startujemy z rywalizacją!

Już za kilka dni rozpocznie się I edycja imprezy. Od 1 września każdy przejechany kilometr przybliży miasta - uczestników do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Gotowa jest też aplikacja mobilna niezbędna do wzięcia udziału w zabawie.

O co rywalizujemy?

Miasta biorące udział w rywalizacji będą walczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Statuetka ma charakter przechodni, co oznacza, że zwycięskie miasto otrzyma go tylko na rok. Dopiero w przypadku wygranej trzy razy z rzędu miasto otrzyma Puchar na stałe. 

Rywalizacja ruszy 1 września i zakończy się 30 września 2019 r. To właśnie wtedy każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry jadąc do pracy lub szkoły. Zachęcamy także do organizowania grupowych przejazdów do atrakcyjnych miejsc w okolicy.

Kto bierze udział w zabawie?

Do sportowej zabawy i rywalizacji o tytuł "Rowerowej Stolicy Polski" przyłączyło się 21 miast. Oprócz Leszna na liście pretendentów do tytułu znajdziecie miasta, które wysoko cenią sobie ideę zrównoważonego transportu. Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Łomża, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek. Wspólnie propagujemy aktywny wypoczynek i turystykę rowerową, promujemy jazdę rowerem, jako alternatywny środek transportu, wdrażamy ideę smart city w polskich miastach. Każde miasto ma szansę wygrać, gdyż ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszej a nie największego miasta.

Nagrody dla najbardziej aktywnych 

Uczestnicy rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. 

Dodatkowo dla trzech uczestników i uczestniczek, którzy przejadą najwięcej kilometrów dla miasta Leszna z wykorzystaniem aplikacji przewidziano nagrody.

W Lesznie akcję popierają organizatorzy rowerowego konkursu dla szkół. Radni i redakcja gazety ABC zgodzili się, aby w tym roku właśnie poprzez kręcenie kilometrów dla Leszna wyłonić najbardziej rowerową szkołę, która w nagrodę otrzyma stojaki rowerowe.

Rywalizacja szkół

W ramach zabawy „Rowerowa Stolica Polski” przez cały wrzesień będzie można walczyć o stojaki dla swojej szkoły. Ta placówka która uzyska najwięcej przejechanych kilometrów uzyska tytuł „Rowerowej Szkoły 2019” oraz stojaki rowerowe. Będą one ogólnodostępne, gdyż zostaną zamontowane na działce miejskiej - na terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie wygranej szkoły.

Jak wziąć udział w rywalizacji? 

Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

Rowerowa Stolica Polski w liczbach

10000 – aktualna liczba użytkowników, którzy włączyli się do akcji

21 – liczba miast, w których odbędzie się rywalizacja

30 – tyle dni potrwa rywalizacja (1-30 września)

Co ważne, rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie. 

 

Więcej informacji:

- http://www.rowerowastolicapolski.pl 

- https://leszno.pl/RowerowaStolicaPolski.html 

- https://www.facebook.com/events/303168850632456/ 

- #rowerowastolicapolski2019

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-31 21:50:06
0 Koszyk