Radni pytali

Dodano 2016-06-03 08:44:34 Interpelacje radnych Rady Miejskiej Leszna złożone na sesji 19 maja.

Pasy na ul. Niepodległości

Damian Szymczak z PiS pytał o możliwość wyznaczenia przejścia dla pieszych przez ulicę Niepodległości w okolicach marketu Biedronka.

Dominik Kaźmierczak, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji obiecał, że sprawa zostanie omówiona na Komisji Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu.

Plac zabaw na Wierzbowej

Stefania Ratajczak z PiS występowała w imieniu mieszkańców ul. Wierzbowej i okolic, którzy proszą o plac zabaw.

Dariusz Lorych, dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni wyjaśniał, że w tym roku są pieniądze – 2000 zł – na wykonanie projektu placu zabaw. Radni przekazali je z tzw. wolnych środków. W przyszłym roku inwestycja zostanie zrealizowana z budżetu MZZ.

Czujniki w Noclegowni

Radna Ratajczak prosiła też o zakup czujników przeciwpożarowych do Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn. Urządzenia będą kupione z tzw. wolnych środków.

Strefa kibica

Stefania Ratajczak pytała również, czy w Lesznie będzie strefa kibica podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Tomasz Szymański, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu tłumaczył, że trwają rozmowy w tej sprawie. Wszystko zależy od tego, jakie będą koszty powstania takiej strefy i czy będą chętni do jej poprowadzenia. Naczelnik przyznał, że najlepszym miejscem na strefę kibica są okolice stadionu żużlowego.

Budowa ul. Raczyńskiego

Kazimierz Jęcz z PiS prosił o utwardzenie ulicy Raczyńskiego i budowę chodników. – O tej ulicy zapomniano – mówił radny.

D. Kaźmierczak, kierownik MZDiI odpowiadał, że w tym roku zostanie wykonany projekt inwestycji. Być może budowa ulicy ruszy w roku 2017, ale o tym zdecydują radni uchwalając budżet na przyszły rok.

Przystanek na Grzybowej

Michał Skrzypczak z PL 18 prosił o ustawienie dodatkowego przystanku komunikacji miejskiej na osiedlu przy ul. Grzybowej w Lesznie.

Bolesław Poślednik, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji odpowiedział, że na osiedlu wyznaczono właśnie dodatkowe przystanki na żądanie. Jeśli mieszkańcy będą z nich korzystać, to zostaną zamontowane przystanki już na stałe.


Autor: lm