Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 05 lutego 2020

Przebudowa Osieckiej do końca kwietnia

Zdjęcie, Przebudowa Osieckiej do końca kwietnia

Prezydent Łukasz Borowiak zgodził się na wydłużenie terminu zakończenia przebudowy ulicy Osieckiej. Wniosek w tej sprawie złożyła firma, która wykonuje to zadanie.

Osiecka jest modernizowana na całej długości, a więc od Ronda Grzybowo do granicy miasta z gminą Osieczna. To jedna z najważniejszych i największych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Lesznie z dofinansowaniem środków z Unii Europejskiej.

Obecnie roboty na Osieckiej trwają na fragmencie od torów kolejowych do wjazdu na cmentarz komunalny. W połowie stycznia wykonawca inwestycji - konsorcjum firm NODO i FUH Jacek Malepszy - złożył do Urzędu Miasta prośbę o przesunięcie terminu jej zakończenia. Ulica miała być gotowa do końca marca 2020 roku. Wykonawca wnioskował, aby to był 15 maja. Prezydent zgodził się na termin 30 kwietnia. Przebudowa potrwa więc jeszcze trzy miesiące. Dlaczego się wydłuży? Jak tłumaczy Łukasz Borowiak, wynika to z konieczności podzielenia obecnie realizowanego odcinka na kilka mniejszych, tak aby nie utrudniać możliwości prowadzenia działalności gospodarczej firmom zlokalizowanych przy tym fragmencie Osieckiej.

Po zakończeniu przebudowy Osieckiej wjazd do Leszna od strony Osiecznej będzie prowadził nowoczesnym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 432. Miasto wystąpiło już także do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu z prośbą o remont dalszego odcinka tej trasy, a więc od granicy Leszna aż do Trzebani.          

 

Autor: Lm

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-02-05 07:59:44
0 Koszyk