Prezydent z wotum zaufania i z absolutorium

Dodano 27 czerwca 2025 W dniu 26 czerwca 2025 r., Radni Rady Miejskiej Leszna udzielili Prezydentowi Grzegorzowi Rusieckiemu wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2024 rok.

 

26 czerwca 2025 r., podczas sesji Rady Miejskiej Leszna, radni podjęli dwie kluczowe decyzje:

  1. Wotum zaufania – oparte na „Raporcie o stanie miasta za rok 2024”, który nie wzbudził uwag ze strony radnych ani mieszkańców. Uchwała została przyjęta jednogłośnie w głosowaniu: 18 radnych głosowało „za” (Koalicja Obywatelska – 14, Łączy nas Leszno – 3, Polska 2050 – 1), nikt nie głosował przeciw, 4 radnych PiS wstrzymało się od głosu, jeden radny nie był obecny.
  2. Absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2024 – również przyjęte w identycznym układzie głosów: 18 „za”, 4 wstrzymania, brak głosów „przeciw”. Budżet został oceniony pozytywnie przez kluby KO i Łączy nas Leszno.

Prezydent Grzegorz Rusiecki podziękował za udzielone zaufanie oraz absolutorium. W swoim wystąpieniu podkreślał, że to docenienie nie tylko jego pracy, ale przede wszystkim dowód uznania dla pracy wszystkich mieszkańcow Leszna, którzy codziennie budują pomyślność miasta i pracują na jego rozwój. Zaakcentował także chęć współpracy z radą i mieszkańcami oraz zapowiedział dalsze działania zgodnie z przyjętymi prognozami i planami rozwoju.