Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 14 marca 2019

Pomiary i zmiany

Zdjęcie, Pomiary i zmiany

W związku z powstaniem drogi S5, Miasto Leszno zleciło przeprowadzenie pomiaru ruchu drogowego na wszystkich skrzyżowaniach zlokalizowanych w ciągu dotychczasowej drogi krajowej nr 5. Ponadto, w związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców Leszna, do 18 marca br. zostanie skorygowana praca sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z Al. Konstytucji 3 Maja.

Pomiary natężenia ruchu pojazdów, pieszych i rowerzystów na dotychczasowej DK5 będą się odbywać na wszystkich jej skrzyżowaniach w granicach miasta, czyli od skrzyżowania Al. Konstytucji 3 Maja z ul. Geodetów po ulicę Poznańską. Pomiary prowadzone będą w dniach od 26 do 28 marca. Ich wyniki zostaną przedstawione do 15 kwietnia. Na podstawie zebranych danych zostanie opracowana zmiana istniejącego programu sygnalizacji świetlnej.

Jednak w związku z licznymi wnioskami zgłaszanymi przez mieszkańców Leszna, użytkowników dróg i Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie, a dotyczącymi ruchu na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z Al. Konstytucji 3 Maja, korekta programu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu nastąpi już w najbliższych dniach (najpóźniej 18 marca). Zmiana będzie polegała na wydłużeniu czasu pracy światła zielonego sygnalizacji świetlnej z ul. Niepodległości w Al. Konstytucji 3 Maja. Dotyczy to zarówno jazdy na wprost, jak i skrętu w prawo. Korekta ta powinna upłynnić ruch samochodowy na tym skrzyżowaniu.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-03-14 14:37:11
0 Koszyk