Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 10 czerwca 2016

Plac zabaw w centrum miasta

Zniszczona huśtawka - tyle zostało po placu zabaw na rogu ulicy Grodzkiej i Bocznej

Na placu zabaw na rogu ulicy Grodzkiej i Bocznej, w centrum Leszna, stoją już tylko dwa pojedyncze elementy, na których kiedyś umocowane były urządzenia dla dzieci. Miejsce świeci pustkami i straszy.

 Plac oddano do użytku w roku 2010. Nie wytrzymał próby czasu. Huśtawki i zjeżdżalnie były już tak zdewastowane, że zagrażały bezpieczeństwu dzieci. Zostały więc rozebrane i przewiezione do Miejskiego Zakładu Zieleni. Tylko część urządzeń można jeszcze naprawić. Reszta nadaje się na złom.

To idealne miejsce na ładny skwer. Powinny tam być zieleń, ławki i plac zabaw – uważa Rafał Kotomski, szef zespołu ds. estetyzacji miasta i rzecznik prasowy prezydenta. Zapowiada, że konkretne działania już się rozpoczęły. Architekt zieleni wykona bezpłatnie projekt zagospodarowania tego miejsca. Na jego realizację trzeba będzie zdobyć pieniądze.

Szukamy sprzymierzeńców do tego projektu, mieszkańców, przedsiębiorców, którzy chcieliby nam pomóc – tłumaczy Kotomski. Możliwości jest kilka, bo fundusze na plac można pozyskać z konkursu na inicjatywę lokalną, z komitetów inicjatyw gospodarczych lub budżetu obywatelskiego na rok 2017.  

 

Autor: lm

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-06-10 11:46:39
0 Koszyk