Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 07 sierpnia 2019

Pałac czeka na przedsiębiorczych

Zdjęcie, Pałac czeka na przedsiębiorczych

Aż 47 pomieszczeniami na drugim piętrze Pałacu Sułkowskich dysponuje jako gospodarz prezydent Leszna. Ich zdecydowana większość czeka na dzierżawców poszukujących lokalu na prowadzenie działalności gospodarczej w centrum miasta.

Wybudowany w drugiej połowie XVI wieku Pałac Sułkowskich był w pełni wykorzystany w okresie, kiedy mieścił się w nim Urząd Wojewódzki. Po reformie administracyjnej, w której Leszno utraciło status miasta wojewódzkiego, zaczął świecić pustkami.

W październiku ubiegłego roku wojewoda wielkopolski przekazał prezydentowi Leszna w gospodarowanie drugie piętro budynku. Leszczyński samorząd postanowił przeznaczyć obiekt dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, oferując pomieszczenia do wydzierżawienia.

- Drugie piętro budynku posiada aż 907 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej - informuje Anita Przyłucka z Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami Urzędu Miasta. - W sumie dysponujemy 47 pomieszczeniami o powierzchni od 15 do 30 metrów kwadratowych. Są nieumeblowane.

Obecnie na tej kondygnacji pałacu kilka pomieszczeń zajmuje Wielkopolska Lokalna Grupa Działania "Kraina lasów i jezior".

Umowa pomiędzy prezydentem Leszna a najemcą może być podpisana na trzy lata. Dla uzyskania dzierżawy na dłuższy okres potrzebna jest zgoda właściciela obiektu, czyli wojewody wielkopolskiego, co trochę wydłuży procedurę.

Wydaje się, że najlepiej w pałacu zaadoptowałyby się kancelarie prawnicze, podatkowe i temu podobne firmy. Budynek posiada całodobową ochronę. Otwierany jest wcześnie rano, a zamykany po opuszczeniu go przez ostatniego użytkownika.

*

Osoby zainteresowane dzierżawą mogą kontaktować się z Wydziałem Gospodarowania Nieruchomościami telefonicznie pod nr 65 529-82-12 (Anita Przyłucka) lub osobiście w wydziale przy Alejach Jana Pawła II 21, pokój nr 17.

Autor: JAC

Fot. J. Kuik

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-07 07:58:36
0 Koszyk