Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 03 lutego 2020

Otwarto Klub Aktywnego Seniora

Zdjęcie, Otwarto Klub Aktywnego Seniora

Słuchacze leszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dostali od miasta drugi lokal, gdzie będą prowadzone zajęcia oraz spotkania. Klub Aktywnego Seniora funkcjonuje przy Alejach Krasińskiego 7.

Leszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia obecnie 360 słuchaczy. Zajęcia odbywają się zgodnie z bardzo obszernym programem, dlatego nowe pomieszczenia bardzo się przydadzą. Lokal wygospodarowany przez władze miasta pochodzi z zasobów Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych w Lesznie. Zarządca przeprowadził w nim remont, natomiast o skromne wyposażenie zadbał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie oraz sponsorzy.

Uroczyste otwarcie odbyło się w miniony piątek. Prezes UTW w Lesznie, Maria Zielony podkreśliła, że bardzo ważna jest lokalizacja klubu na parterze, gdyż wchodzenie po schodach dla znacznej grupy seniorów stanowi problem.

W najbliższym czasie zostaną zaplanowane pierwsze zajęcia w nowym miejscu, a później zarząd Uniwersytetu zastanowi się, jak pełniej wykorzystać nowy obiekt. Klub prócz dwóch połączonych sal posiada aneks kuchenny, co umożliwi uczestnictwo w zajęciach przy kawie lub herbacie.

 

Autor: (JAC); fot. UML

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-02-03 14:19:45
0 Koszyk