Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 07 stycznia 2019

Orszak przeszedł ulicami miasta (zdjęcia)

Zdjęcie, Orszak przeszedł ulicami miasta (zdjęcia)

6 stycznia 2019 r. ulicami naszego miasta po raz piąty przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Zgromadził wielu Leszczynian oraz gości między innymi z Poznania i Pisza.

Ogromną radość sprawiły nam pięknie przebrane i licznie przybyłe dzieci z opiekunami z przedszkoli nr 5,11,13,19 oraz przedszkola ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, a także szkoły podstawowe nr 4,5,7,9,10 i 12, które aktywnie włączyły się w obchody święta Objawienia Pańskiego. Tegorocznym hasłem Orszaku jest "Odnowi Oblicze Ziemi". To słowa Jana Pawła II i zachęta do osobistej pracy i przemiany naszych serc, do budowania pokoju, życzliwości na co dzień, do lepszego dla nas wszystkich jutra. Do tego, aby razem żyło nam się lepiej!

Wszystkim Mieszkańcom i Gościom dziękujemy za radosne wspólne kolędowanie w rodzinnej atmosferze.

Życzymy Państwu dobrego, zdrowego, radosnego i spokojnego Nowego Roku. Do zobaczenia za rok na największych Jasełkach na świecie!

Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi Łukaszowi Borowiakowi za pomoc i wsparcie przy organizacji Orszaku oraz Panu Andrzejowi Matuszewskiemu za nieocenioną pomoc i dobre serce. Dziękujemy również Pani Loretcie Wnukiewicz za udostępnienie zdjęć.

 

Nadesłał: Jarosław Banaszak - koordynator Orszaku Trzech Króli

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-01-08 13:20:49
0 Koszyk