Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 07 maja 2019

Oddaj rzeczy do magazynu MOPR

Zdjęcie, Oddaj rzeczy do magazynu MOPR

Po 4 latach, z ulic Leszna zniknęły różowe kontenery przeznaczone na używaną odzież. Niestety w tych charakterystycznych pojemnikach często lądowały zwykłe śmieci lub rzeczy nie nadające się po powtórnego wykorzystania.

Różowe pojemniki były pomysłem leszczyńskich radnych. Wykonaniem i koordynowaniem całego zadania zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie. Pojemników było w sumie 20 i rozstawione były po całym mieście. Idea była taka, aby mieszkańcy Leszna pomagali innym mieszkańcom Leszna. Do pojemników miały trafiać czyste, spakowane ubrania, pościele, firany. Niestety, do różowych kontenerów często wrzucano zwykłe śmieci, ziemię, skoszoną trawę, a to powodowało zabrudzenie pozostałej zawartości. W efekcie całość musiała być utylizowana.

- Zadaniem MOPRu nie jest oczyszczanie miasta tylko pomaganie potrzebującym – komentuje Donata Majchrzak-Popławska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie.Po rozmowach z  Panem Prezydentem, Miejskim Zakładem Oczyszczania, Strażą Miejską, Miejskim Zakładem Budynków Komunalnych, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i leszczyńskimi Radnymi doszliśmy do wniosku, że pojemniki należy zlikwidować. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z pomocy, jaką odpowiedzialni i życzliwi mieszkańcy Leszna chcą okazać osobom w trudnej sytuacji materialnej – dodaje Donata Majchrzak-Popławska – Zachęcam do oddawania zbędnych rzeczy, które mogą się jeszcze przydać i posłużyć innym do naszego magazynu, który mieści się przy Al. Krasińskiego 30. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14 będzie tam dyżurował nasz pracownik, który przyjmie wszystkie ubrania nadające się do przekazania potrzebującym.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-07 11:47:26
0 Koszyk