Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 15 lutego 2021

O środki na ścieżkę pieszo-rowerową

Droga z napisem START

Miasto Leszno złożyło wniosek o środki na budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Ostroroga i na odcinku ul. Studziennej do Al. Konstytucji 3 Maja (Aleja Lipowa). Budowa tej ścieżki i sygnalizacji świetlnej na Al. Konstytucji 3 Maja pozwoliłaby na połączenie centrum miasta z Karczmą Borową.

Trwa budowa drogi łączącej Al. Słowackiego z ul. Ostroroga. Przy ulicy powstanie także ścieżka pieszo-rowerowa. Ciąg pieszo-rowerowy, o finansowanie którego miasto się ubiega, byłby przedłużeniem tej drogi, a po wybudowaniu przejścia z sygnalizacją świetlną na Al. Konstytucji 3 Maja, prowadziłby dalej do Drogi św. Jakuba i w końcu do Karczmy Borowej.

Zadanie obejmowałoby wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 600 m, prawidłowe oznakowanie tego ciągu, urządzenie zieleni i montaż 8 stojaków rowerowych. Projekt nie zakłada budowy przejścia dla pieszych z sygnalizacją przez Al. Konstytucji 3 Maja.

Koszt inwestycji szacowany jest na 530.000 zł. Samorząd Leszna ubiega się o pozyskanie środków na realizację tego zadania z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe gospodarki rolnej.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-02-15 10:40:37
0 Koszyk