Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 14 sierpnia 2019

Nowoczesna szkoła w centrum Leszna

Zdjęcie, Nowoczesna szkoła w centrum Leszna

Jedną z największych inwestycji prowadzonych obecnie przez leszczyński samorząd jest modernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 przy placu Komeńskiego i budowa połączonej z nią sali gimnastycznej. Pierwszy dzwonek w nowych murach zabrzmi 1 września 2020, w roku 100-lecia powrotu Leszna do granic niepodległej Polski.

Prace idą pełną parą i to na obu obiektach jednocześnie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 najbliższy rok szkolny spędzą w budynku przy placu Metziga. Do nowego obiektu przeniosą się za rok.

Dawna szkoła przy placu Komeńskiego będzie praktycznie nie do poznania. Trwa wymiana wszystkich okien. W środku burzone są niektóre ściany, stawiane nowe, skuwane tynki. Budynek szkoły nie jest zabytkiem, ale znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.Mimo modernizacji zachowane zostaną m.in.: część obecnych posadzek i witraże. Odnowiona zostanie elewacja szkoły. Od strony boisk montowana jest winda, na którą miasto pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości prawie 52.000 zł. Winda prowadzić będzie na wszystkie kondygnacje obiektu.

Mury i zadaszenie sali gimnastycznej są już gotowe. Teraz trwa ocieplanie nowego budynku.

Budowlańcy chcą jak najwięcej prac zakończyć przed zimą, żeby potem prowadzić roboty w środku. W przyszłym roku wykonawca przystąpi do  zagospodarowywania terenu wokół szkoły i sali. W ramach kontraktu wykonane będą: boisko, plac zabaw, miejsca postojowe i tereny zielone.

Modernizacja szkoły i budowa sali gimnastycznej w całości jest finansowana z budżetu Leszna.

Przetarg na realizację inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Sp. J. Tadeusz i Artur Michalski z Leszna.


 Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-14 15:29:17
0 Koszyk