Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 listopada 2019

Na łyżwy już w listopadzie

Zdjęcie, Na łyżwy już w listopadzie

W przyszłym tygodniu rozpocznie się mrożenie tafli leszczyńskiego lodowiska. Kilka dni później można będzie wybrać się na łyżwy.

To będzie pierwszy sezon lodowiska pod zadaszeniem, co oznacza, że jego użytkowanie będzie dłuższe niż w latach poprzednich.

Lodowisko przy ul. Strzeleckiej ma być otwarte 18 listopada. Na łyżwach, zgodnie z zapowiedziami dyrektora Sławomira Kryjoma z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, można będzie jeździć do końca marca.

Ten sezon będzie próbą dla wszystkich - zarządzających obiektem i użytkowników

uważa dyrektor Kryjom.

Przez zadaszenie nie będziemy uzależnieni od warunków atmosferycznych, które w minionych sezonach sprawiały nam kłopot. Śnieg zalegał na tafli i musieliśmy robić przerwy techniczne na jego usunięcie. Po deszczach na tafli była woda. Zadaszenie eliminuje te problemy.

Dyrektor MOSiR-u jest przekonany, że zadaszenie obiektu przełoży się na większą liczbę łyżwiarzy.

Co z temperaturą na lodowisku?

Będzie wyższa niż na zewnątrz, ale jeśli to będzie konieczne będziemy mogli ją podnosić poprzez zainstalowane ogrzewanie. Na razie trudno mówić, czy będziemy z tego korzystać. Decyzje chcemy podejmować na bieżąco, sprawdzimy jakie będą oczekiwania użytkowników

dodaje Kryjom.

Bilet normalny na lodowisko będzie w cenie 8 zł za tercję (50 minut), bilet ulgowy 5 zł. Posiadacze Kart Leszczyńskiej Rodziny Wielodzietnej za wejście zapłacą 5 zł. MOSiR oferuje również karnety na 10 wejść - normalny za 65 zł, ulgowy za 35 zł. Cennik obejmuje wypożyczenie łyżew - 9 zł i usługę ostrzenia płoz - 8 zł.

Lodowisko będzie otwarte od poniedziałku do piątku, w godz. 8-21 oraz w soboty i niedziele w godz. 9-21.

Przerwy techniczne wyznaczono codziennie, zawsze w tych samych godzinach: 11-12, 14-15 oraz 18-19.

               

Autor: (jrs); fot. Urząd Miasta Leszna

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-11-15 13:27:58
0 Koszyk