Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 05 lutego 2020

Na Alejkach Sułkowskiego piesi oddzieleni od rowerzystów

Zdjęcie, Na Alejkach Sułkowskiego piesi oddzieleni od rowerzystów

Samorząd Leszna przymierza się do modernizacji alejki Sułkowskiego. To jedna z najbardziej popularnych tras pieszo-rowerowych w mieście. Przy okazji remontu ma zostać rozwiązany problem korzystania ze ścieżki przez spacerowiczów i rowerzystów. Teraz bywa z tym różnie, a kiedy jedni wchodzą lub wjeżdżają w drogę innym jest niebezpiecznie.

Interpelację w prawie oddzielenia ruchu pieszych i rowerzystów na alejce złożyła na minionej sesji radna Barbara Mroczkowska. Apelowała, aby wyznaczyć osobne pasy ruchu dla jednych i drugich, a przez to poprawić bezpieczeństwo wszystkich korzystających z traktu. I nie wykluczone, że tak się właśnie stanie. Takie rozwiązanie już obowiązuje m.in. na ulicach Wróblewskiego, czy Komeńskiego (przy Szkole Podstawowej nr 3), czy fragmencie alejki 21 października przy dojeździe do Unii Europejskiej.

Pomysł zostanie rozważony, bo miasto przygotowuje się do przebudowy alejki. Asfaltowa nawierzchnia ścieżki na odcinku od skrzyżowania z ulicą Parkową do 55 Pułku Piechoty jest w bardzo złym stanie. Koncepcję remontu przygotowuje Wydział Architektury. Kiedy zostanie zrealizowana zależeć będzie od możliwości finansowych miasta.

- Na pewno będziemy robić wszystko, aby ocalić rosnące przy alejce drzewa - mówi prezydent Łukasz Borowiak.

 

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-02-05 08:00:17
0 Koszyk