Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 17 stycznia 2020

Leszno na milionach znaczków

Okolicznościowa koperta ze znaczkiem Leszna i specjalnym stemplem

Na dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej Leszna zostanie zaprezentowany znaczek pocztowy z serii "Miasta polskie", a na nim wizerunek Leszna. Powodem jest oczywiście 100. rocznica powrotu miasta w granice Rzeczpospolitej.

Autorem projektu jest Andrzej Gosik. Znaczek przedstawia w tle leszczyński ratusz, a na pierwszym planie fragment Pomnika Powstańców Wielkopolskich znajdujący się na placu Kościuszki. Upamiętnia on tym samym jedno z postanowień traktatu wersalskiego. To właśnie w tym dokumencie ustalono, że Leszno ma wrócić do Rzeczpospolitej Polskiej.

Do obiegu trafi aż 30 milionów znaczków z Lesznem. Oznacza to, że będzie można je znaleźć na każdej poczcie w Polsce. Jeden znaczek kosztować będzie 3,30 zł. Oprócz znaczka, Poczta Polska przygotowała także specjalny stempel pocztowy i okolicznościową kopertę.

Staraniami leszczyńskich filatelistów, w ostatnim czasie Leszno było też głównym tematem znaczka pocztowego wydanego z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez miasto (2015 rok) oraz z okazji 470-lecia nadania praw miejskich (2017 rok). Były to jednak znaczki, które wydano w limitowanej liczbie sztuk.

 

Fot. Poczta Polska

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-01-22 09:59:12
0 Koszyk