Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 11 października 2019

Koncert Yehuda Henika & Jam Session w Bibliotece Ratuszowej

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa Rynek 1
Data rozpoczęcia: 2019-10-11 20:00
Data zakończenia: 2019-10-11 21:00
Organizator: Biblioteka Ratuszowa

Zdjęcie, Koncert Yehuda Henika & Jam Session w Bibliotece Ratuszowej

Yehuda Henik to popularny szczególnie w klubach bluesowych i jazzowych Tel-Avivu gitarzysta. Zaczął grać na gitarze w wieku 16 lat .

Przez 1,5 roku uczył się prywatnie gry na tym instrumencie u Egona Kertnera i Osherovitza. W późniejszych latach doskonalił sztukę gitarową już indywidualnie,grywając w zespołach Seagulls i Adler Trio / z wirtuozem harmonijki Dannym Ronenem / oraz współpracował z pianistą jazzowym Leonidem Ptashką. Obecnie muzyk tworzy 3 projekty - jako gitarzysta propagujący muzykę Erica Claptona w zespole The Cream of Clapton, jako grający na gitarze członek Jazz Big Bandu w Kibucu Naan oraz prezentuje swój program solowy pod nazwą Bluejazzrock. Z tym ostatnim projektem wystąpi w Lesznie.Będzie to jego jedyny koncert w Polsce.
Jam Session również zapowiada się wybornie. Potwierdziła swoje przybycie mocna reprezentacja Kościana ... Marcin Ruszkiewicz - bas oraz Michał Dolata - gitara. Zapowiada się wspaniały wieczór na który zapraszamy naszych leszczyńskich muzyków.Dla grających wstęp wolny.
bilety 10 zł.

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-10-09 11:30:38
0 Koszyk