Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 06 czerwca 2016

Kolejne spotkanie z historią za nimi

Spotkanie miało miejsce w sali MOKu

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie 1 czerwca 2016 r. odbyła się VII edycja międzyszkolnego projektu pt „SPOTKANIA Z HISTORIĄ”. Celem projektu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań historią naszego regionu i historią Polski wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Leszna.

Przebieg spotkania był następujący:

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją dla młodzieży podejmującą temat „Województwo leszczyńskie jego blaski i cienie”, wygłoszoną przez zaproszonych gości tj. przez panią Małgorzatę Halec, panią Barbarę Ratajewską oraz pana Roberta Czuba. Opowiadali oni o swoich doświadczeniach z tego okresu z perspektywy miast, w których mieszkali tj Leszna, Wschowy i Gostynia.

Następnie rozpoczęła się debata oxfordzka z udziałem młodzieży III LO, II LO, I LO i ZSE w Lesznie. Temat debaty „ Leszno jako miasto wojewódzkie w latach 1975-1998 spełniło oczekiwania regionu.”. Dyskusja na argumenty była burzliwa, i ciekawa. Wygrali przeciwnicy tezy, których poparło 113 osób. Przedstawili fakty, które przekonały widzów, że Leszno nie spełniło oczekiwań mieszkańców wsi i miasteczek naszego regionu. Zwolenników było 31 osób, a tylko 5 pozostało w bagienku czyli w miejscu niezdecydowanych.

Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa towarzysząca pt. „Województwo leszczyńskie w literaturze i fotografii” i konkurs przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie – panią Ewę Staniszewską i Ewę Śliwińską.

Uczestnicy projektu SPOTKANIA Z HISTORIĄ”. po zakończonej debacie otrzymali nagrody i poczęstunek ufundowany przez Urząd Miasta Leszna, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Uczniowie przygotowali się pod opieką nauczycieli historii p. Bożeny Stoczczak, Roberta Robaczyńskigo, Agnieszki Kochańskiej i Zofii Szabel-Zakrzewska organizatora projektu.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-06-09 15:13:53
0 Koszyk