Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 16 sierpnia 2019

Kino ze smakiem królewskim

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul.Leszczyńskich i Wróblewskiego
Data rozpoczęcia: 2019-08-16 18:00
Data zakończenia: 2019-08-16 23:00

Zdjęcie, Kino ze smakiem królewskim

W najbliższy piątek, 16 sierpnia, u zbiegu ulic Wróblewskiego i Leszczyńskich, odbędzie się ostatnie w tym sezonie Kino ze smakiem. Cały cykl imprez zakończymy w iście królewskim stylu! Ucztę dla podniebienia zapewni Wieniawa Hotel Restauracja Pub. O rozrywkę rodem z królewskiego dworu zadba duet harfa i skrzypce. Zwieńczeniem wieczoru będzie film, którego bohaterem jest pewien angielski król.

Wieczór rozpoczniemy o godzinie 18.00. Pod znanymi mieszkańcom parasolkami, na ulicy Wróblewskiego, stanie restauracja na świeżym powietrzu. Królewskie menu serwować będzie znajdująca się nieopodal restauracja Wieniawa. Goście, którzy chcą spróbować specjałów ich kuchni mogą rezerwować stoliki dzwoniąc pod numer tel. 65 528 50 50.

Standardowym punktem każdego kinowego wieczoru jest muzyka na żywo. Takiej nie zabraknie i teraz. Co więcej, usłyszymy muzykę jakiej jeszcze nie było... Wyobraźcie sobie kojący dźwięk harfy, która wraz ze skrzypcami rozbrzmiewa na królewskiej ulicy Leszczyńskich. A teraz wyobraźcie sobie ten duet wykonujący utwory The Beatles, Leonarda Cohena, Eda Sheerana czy Enio Moricone. Prawdziwa uczta dla ducha, o którą zadba harfista, Michał Zator oraz skrzypaczka Basia Szelągiewicz.

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Występował w piątej edycji programu Mam Talent, gdzie dotarł do półfinału. W piątek wystąpi ze skrzypaczką - Basią Szelągiewicz. Artystka współpracowała m.in. z Perfect, Eleni, Kasią Wilk, Sylwią Grzeszczak, orkiestrą Zbigniewa Górnego. Można ją także usłyszeć na wielu nagraniach płytowych m.in. Raya Wilsona.

Muzyki na żywo będzie można posłuchać z przerwami od 18.30 aż do godziny 21.00. Wtedy rozpocznie się seans filmowy. Na ekranie zobaczymy produkcję nagrodzoną m.in. kilkoma Oscarami czy Złotym Globem.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco profilu Rewitalizacji Leszna na FB www.facebook.com/RewitalizacjaLeszna.

Wszelkich informacji o imprezie udzielimy także telefonicznie pod numerem 65 529 46 35. Zapraszamy do wspólnego spędzenia piątkowego wieczoru.

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-12 12:43:27
0 Koszyk