Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 08 grudnia 2019

ENEJ Niezwykły Koncert

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa Trapez
Data rozpoczęcia: 2019-12-08 18:00
Data zakończenia: 2019-12-08 19:30
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury

Zdjęcie, ENEJ Niezwykły Koncert

Enej to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie.

Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu, Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali reprezentują pierwiastek polski. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy często podkreślają przy każdej możliwej okazji. Na swoim koncie ENEJ ma cztery płyty studyjne - Ulice (2008), Folkorabel (2010, złota płyta), Folkhorod (2012, potrójna platyna) i Paparanoja (2015, platyna), “Kolędy pod wspólnym niebem” (2018) oraz zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Na popularność krążków z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single, czyli stali bywalcy list przebojów. Są to “Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna”, “Zbudujemy Dom”, “Nie chcę spać”, “Kamień z napisem LOVE”, “Może będzie lepiej” i najnowszy - “Zagubiony”. Poza repertuarem autorskim ENEJ od dwóch lat, w okresie zimowym prezentuje zaaranżowany w charakterystycznym dla siebie stylu koncert kolęd, cieszący się nie mniejszą, od piosenek znanych z radia, popularnością.
„Kolędowanie z Enejem” to niezwykły projekt muzyczny, który odwołuje się do bogatej, tak ukochanej przez Polaków tradycji kolędowania. Zimą zespół ENEJ daje swoim słuchaczom możliwość uczestniczenia w niesamowicie klimatycznym wydarzeniu. “Kolędowanie z Enejem” to najbardziej znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy, to niepowtarzalny klimat oraz możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni.
W kolędowym wydaniu zespół Enej będzie można usłyszeć 8 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej Trapez w Lesznie o godz. 18:00. Bilety na wydarzenie zakupić można w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. B. Chrobrego 4 oraz na www.bilety-mok-leszno.pl

0 Koszyk