Dzień Dziecka

Dodano 2021-05-27 11:36:41 Jeśli szukacie pomysłu na Dzień Dziecka w Lesznie, służymy naszym zestawieniem tego, co będzie się działo w mieście. Z dnia na dzień przybywa propozycji i wydarzeń, więc zaglądajcie tu regularnie. W tym roku wydarzenia z okazji dnia dziecka rozpoczną się od 29 maja.

Rodzinny warsztat plastyczny Dzień Dziecka w Galerii MBWA Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych. 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 29 maja 2021 r. o godz. 11.00 przy ul. Leszczyńskich 5 w Galerii MBWA.

Podczas warsztatów uczestnicy będą  tworzyć od podstaw kolorowe ozdoby z gliny samoutwardzalnej. Wykonanie jest łatwe, a efekt końcowy i pamiątka z zajęć z pewnością będzie cieszyć bardzo długo! Organizator zaprasza dzieci wraz z opiekunami.

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: sekretariat@mbwa.leszno.pl , 655205427, 512227209

Odpłatność: 7 zł od dziecka, 3,50 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

 

Bezglutenowy Dzień Dziecka

Rozpoczynają się zapisy na Dzień Dziecka z Bezglutenową Mamą

W programie są oczywiście paczki z łakociami, integracja dzieci z celiakią i wiele innych atrakcji. Jak zawsze u Bezglutenowej Mamy – impreza jest bezpłatna. Nie trzeba być członkiem bezglutenowego stowarzyszenia, by wziąć w niej udział.

Bezglutenowy Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę, 29 maja, w godzinach od 15 do 18 w Parku Tysiąclecia (nowoczesny plac zabaw i mini zoo).
Partnerem wydarzenia jest sklep internetowy Friendly Food. Miło nam również poinformować, że Prezydent Leszna Łukasz Borowiak objął honorowym patronatem bezglutenowy Dzień Dziecka 2021. Leszno – bezglutenowa stolica Polski, znów ugości dzieci z celiakią, alergią na gluten z całego kraju. Z powodu epidemii Covid-19 nie będzie to co prawda coroczny Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej, ale i tak niezmiernie nam miło, że dzięki wielu przyjaznym ludziom oraz producentom żywności bezglutenowej w Polsce i za granicą, sprawimy dzieciom odrobinę radości i normalności w tym pandemicznym świecie.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. 

W evencie mogą wziąć udział dzieci chore na celiakię i będące na diecie bezglutenowej z przyczyn zdrowotnych w wieku od 1 do 11 lat. Rodzice zapisanych dzieci, po potwierdzeniu uczestnictwa ze strony organizatora, będą zobowiązani do przesłania do 27 maja e-mailem skanu zaświadczenia lekarskiego o celiakii lub konieczności stosowania diety bezglutenowej z przyczyn zdrowotnych na adres biuro@bezglutenowamama.pl 

 

Rajd Dziecka

Po długiej covidowej przerwie Automobilklub Leszczyński wraca do organizacji rajdów turystycznych w standardowej odsłonie, czyli tak jak wszyscy lubimy najbardziej. Tym razem wydarzenie odbędzie się z okazji święta najmłodszych uczestników imprez - Dnia Dziecka.

W niedzielę 30 maja, od godziny 9:00 zgłoszone załogi będą przyjmowane w siedzibie salonu Toyota Mikołajczak w Lesznie. Od 9:30 komandor rajdu Mariusz Zakrzewski, opowie podczas odprawy o wszystkich zaplanowanych niespodziankach na trasie, a później same przyjemności - testy, zadania, konkurencje i co najważniejsze przejazd trasy zgodnie z opisem. Tutaj nie będzie ważna szybkość tylko spostrzegawczość i precyzja, więc z pewnością przydadzą się bystre oczy i para rąk do notowania! Na mecie, zlokalizowanej przy Zamku w Rydzynie na dzieci będzie czekała moc atrakcji - konkurencje sportowe, super nagrody i świetna zabawa - dmuchane zamki, kule na wodzie i inne. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu prosimy o wypełnienie krótkiego formularza online dostępnego tutaj. Wpisowe wynosi 100 zł od załogi.

 

Promocja książki pt. Pułapki Czasu Laska Istnienia


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie pragnie serdecznie zaprosić Państwa na premierę najnowszego wydawnictwa Biblioteki pt. Pułapki Czasu. Laska Istnienia, autorstwa leszczynianki - Ewy Rosolskiej. Promocja książki odbędzie się 1 czerwca 2021 w Bibliotece Ratuszowej o godzinie 12:12.

Jest to już trzecia książka Ewy Rosolskiej z serii Pułapki Czasu. Seria ta jest dla Biblioteki, jak i Miasta Leszna wyjątkowa ze względu na fakt, iż przedstawia ona perypetie nastolatków, którzy przeżywając swoje przygody poprzez przenoszenie się w czasie, rekonstruują jednocześnie historię Leszna. Seria skierowana jest do nastolatków, jednakowoż osoby dorosłe również chętnie po nią sięgają ze względu na fakt umieszczenia w fabule postaci inspirowanych współczesnymi leszczyniakami.

W programie promocji książki przewidziane zostały:

spotkanie z autorką - Ewą Rosolską,
gra terenowa "Pułapki Czasu",
tworzenie witraży,
prezentacja prac Mirosława Małeckiego - autora ilustracji wszystkich trzech tomów,
rysowanie karykatur przez ilustratora Pułapek Czasu,
słodka niespodzianka dla najmłodszych.
Podczas promocji będzie można nabyć książkę w cenie 25 zł. Dodatkowo, tylko 1 czerwca zarówno w Bibliotece Ratuszowej jak i przez Internet, tomy I oraz II w wyjątkowej cenie 10 zł za każdy!

 Kids Run

"Bieg dla dzieci KidsRun" już po raz 19 organizowany przez Fundację Życie Cudem Jest odbędzie się jak zawszą bez względu na pogodę. z rodzicami, babciami i dziadkami z uśmiechem, bo pokonać od 200-1500 metrów w dowolnym tempie biegiem lub pieszo. Wydarzenie odbędzie się w sobote 5 czerwcza o godz. 10:00, Karczma Borowa, Polana Trzech Dębów.

 

Warsztaty terenowe dla dzieci - Przygoda z Survivalem

Kolejna edycja warsztatów survivalowych dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Instruktorzy Survival Team zapraszają do zabawy edukacyjnej na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2021 r. w godz. 9:00 - 15:00 w okolicach miejscowości Trzebania. Z programie przewidziane takie atrakcje jak: gra terenowa z użyciem karabinków ASG z czujnikami laserowymi, zajęcia orientacji w terenie, przejście mostu komandosa i sporo innych. Koszt udziału w survivalu to 120 zł za osobę.

 

 

 Strefa Zabawy 

Tęskniliście? Wracamy, i to z mocą atrakcji! 6 czerwca w godzinach 12:00 – 17:00 wybierz się z całą rodziną na leszczyński Rynek! Miasto Leszno, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie (MOK Leszno) oraz Radio Elka zapraszają na pełne radości wydarzenie: STREFA ZABAWY!
W programie m.in.: warsztaty plastyczne, quizy, zabawy, karaoke, bańki, cyrkowe sztuczki, zawody sportowe, motocykle i wiele, wiele innych! Szczegóły na: www.mok.leszno.pl i na naszym fanpage