Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 10 czerwca 2016

Drugi konkurs na dyrektora

Trzy dziewczyny w ławkach

Prezydent Łukasz Borowiak unieważnił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lesznie. Taką decyzję podjął po analizie postępowania komisji konkursowej, która odrzuciła kandydaturę Krystyny Łasowskiej, obecnej dyrektorki Liceum Ogólnokształcącego nr 2.

Zespół Szkół nr 2 zacznie działać od 1 września 2016. Powstanie z połączenia Gimnazjum Dwujęzycznego nr 4 i LO nr 2.

Kilka tygodni temu prezydent ogłosił konkurs na dyrektora nowej placówki. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich ma wymiar formalny, drugi – merytoryczny. Krystyna Łasowska dostarczyła wymagane dokumenty, ale – w opinii komisji konkursowej – zabrakło wśród nich dokumentu potwierdzającego przygotowanie pedagogiczne kandydatki. Obecnie taki dokument jest integralną częścią dyplomu, kiedyś był dodatkiem do niego.

Informacja o przygotowaniu pedagogicznym wpisana jest za to w akcie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego, który został dołączony do dokumentów. Komisja stwierdziła, że mimo to potrzebny jest osobny dokument i nie dopuściła kandydatki do drugiego etapu konkursu.

Istnieje orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego w analogicznej sprawie i ono wyraźnie mówi, że wystarczającym potwierdzeniem przygotowania pedagogicznego jest przedstawienie aktu nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. Kierując się między innymi tym orzeczeniem prezydent Łukasz Borowiak postanowił unieważnić konkurs, uznając, że komisja nie miała podstaw, aby odrzucić kandydaturę pani Łasowskiej na etapie formalnym. Krótko mówiąc komisja popełniła błądkomentuje Piotr Jóźwiak, wiceprezydent Leszna.

Wobec tego konkurs rozpisany zostanie ponownie– w czerwcu albo w lipcu.         

 

Autor: (luk)

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-06-10 11:44:03
0 Koszyk