Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 17 maja 2019

Dni Leszna 2019 - Koncert Gwiazd na "Smoku"

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Stadion im. Alfreda Smoczyka
Data rozpoczęcia: 2019-05-17 19:20
Data zakończenia: 2019-05-17

Zdjęcie, Dni Leszna 2019 - Koncert Gwiazd na

Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie zapraszają na Dni Leszna na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Koncert gwiazd na "Smoku" dnia 17 maja 2019r. (piątek) tradycyjnie rozpoczyna weekend wydarzeń kulturalnych podczas obchodów Dni Leszna. Na rozgrzewkę o godzinie 19:20 zagrają dla Was laureaci X Jubileuszowej edycji Konkursu Talentów "Rozwiń Skrzydła" 2018 - zespół No Way.

Tegoroczna mieszanka gwiazd gwarantuje doskonałą zabawę dla wszystkich pokoleń! Lanberry (godz. 20:00), Kombii (godz. 21:30) oraz Phil Bates & Band Electric Light Orchestra Classic (godz. 23:00).

BILETY W SPRZEDAŻY OD 1 MARCA 2019 w kasie biletowej MOK przy ul. B. Chrobrego 4 w Lesznie (czynna w godz. 10:00 - 18:00), w Informacji Turystycznej na ul. Słowiańskiej lub na: www.bilety-mok-leszno.pl.

Cena biletu w kasie MOK : 5 zł do 1 maja, a 10 zł w dniach 2-17 maja.

Cena biletu przez Internet: 10 zł - do 17 maja.


Lanberry - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. W kwietniu 2016 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu „Lanberry”, kolejny album artystki pt. „miXtura” trafił do sprzedaży w listopadzie ubiegłego roku. Jej utwór „Gotowi na wszystko” przygotowany wspólnie z Piotrem Kupichą był w pierwszym półroczu 2018 najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych. Lanberry do szerszego grona publiczności trafiła za sprawą singli „Podpalimy świat” oraz „Piątek”, który wspiął się na 7. miejsce ogólnopolskiej listy Airplay Chart. Kolejne single umacniały jej pozycję na listach przebojów: „Ostatni most”, był najczęściej granym polskim utworem w stacjach radiowych, a teledysk do niego najchętniej oglądanym polskim klipem na Vevo i YouTube (blisko 13 mln. wyświetleń). Lanberry współtworzy muzykę i słowa do wszystkich swoich utworów, a także dla młodych gwiazd polskiej sceny popowej, m.in. Roksany Węgiel dla której napisała słowa do zwycięskiej piosenki konkursu Eurowizja Junior 2018. Rok 2019 rozpoczęła spektakularnym sukcesem – 4 nominacjami do najważniejszych nagród muzycznych FRYDERYK, w tym w tak prestiżowych kategoriach jak: Album Roku Pop, Utwór Roku i Kompozytor Roku oraz Najlepsza oprawa graficzna za grafikę albumu „miXtura” autorstwa Angeliki Bujak.


Kombii - zespół powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku", "Black and white" w nowych aranżacjach. Inauguracyjny koncert KOMBII odbył się w lipcu 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Przełom 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytą, która ukazała się w 2004 r. Utwór "Sen się spełni” jaki znalazł się na tym krążku odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. W lutym 2005 r. pojawiła się w sklepach muzycznych reedycja płyty "c.d.". Dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album "c.d." pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie KOMBII zagrało recital pod hasłem "Pokolenie KOMBII". W 2007 roku ukazała się kolejna płyta pt. "Ślad”, a rok później odbyła się premiera albumu KOMBII „D.A.N.C.E.”. Znalazły się na niej remiksy największych przebojów zespołu KOMBII. Kolejny krążek powstał w maju 2010 roku, a pierwszym singlem z płyty był utwór "Gdzie jesteś dziś”. W 2014 roku ukazała się płyta "Wszystko jest jak pierwszy raz". Obecnie zespół pracuje nad nową płytą oraz cały czas koncertuje.

PHIL BATES & BAND ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC
Electric Light Orchestra to brytyjska mega grupa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, jeden z największych zespołów w historii muzyki. Ich przeboje zna cały świat. Projekt został powołany do życia przez Phila Batesa, członka grupy Electric Light Orchestra part II oraz lidera The Orchestra. Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie głos Phila i jego osobowość sceniczna sprawiają, że można się poczuć jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt widzowie zostają zabrani w podróż w świat szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów ELO. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: “All over the world”, “Last train to London”, “Livin´ Thing”, “Mr. Blue Sky”, “Ticket to the Moon”, “Calling America”, “Evil Woman”, “Don’t bring me down” czy “Rock and Roll is King”.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-13 11:46:50
0 Koszyk