Budżet Obywatelski 2016 Masz pomysł, to go zrealizuj

Dodano 05 lutego 2016 Jeszcze tylko przez tydzień, do 12 lutego, mieszkańcy Leszna mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego 2016. Do podziału jest 700.000 złotych.

Formularze wniosków można pobrać ze strony: www.leszno.pl lub w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta przy ul. Kazimierza Karasia 15. Konieczne są też podpisy co najmniej 20 pełnoletnich mieszkańców miasta. Wypełnione formularze wraz z listą poparcia trzeba dostarczyć do urzędu pocztą lub osobiście. Pierwsza ich weryfi kacja nastąpi do 28 lutego. Przypominamy, że w tym roku szansę na dofi nansowanie mają takie zadania, których koszt wynosi od 10.000 do 140.000 zł.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków – mówi Maciej Dziamski, sekretarz miasta.

Do 18 marca na stronie internetowej miasta oraz we wkładce „Wiadomości Miasta Leszna” w gazecie „ABC” ogłoszona zostanie lista projektów spełniających wymogi regulaminu i rozpocznie się głosowanie, które potrwa od 18 do 31 marca. Wyniki ogłoszone zostaną do 22 kwietnia. Realizowane będą te projekty, które zbiorą najwięcej głosów.

lm