Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 18 marca 2020

Biblioteka poezji

Okulary na otwartej książce i smartfon

Właśnie wystartował nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Nazwaliśmy go „Biblioteką poezji”, a jego główny zamysł polega na tym, aby sztuka słowa wybrzmiała w wirtualnej przestrzeni.

Zasady są proste. Autorzy wierszy, znani chociażby ze spotkań w bibliotece, czytają swoje utwory, które są do odsłuchania w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej. Można również zapoznać się z nimi na Facebooku, dostęp jest w postach umieszczanych przez MBP.

Zainaugurowaliśmy wierszami Danki Sikorskiej. Ale projekt nie jest adresowany wyłącznie do poetów, którzy publikują swoje wiersze w tomikach, czy mają okazję prezentować je na spotkaniach autorskich. Chcemy zachęcić wszystkie osoby piszące do przyłączenia się. Każdy, kto ma notes czy komputer wypełniony twórczością, teraz ma okazję, aby dać się poznać odbiorcom. Być może odkryjemy nowy talent? Wiersze można recytować, śpiewać, prezentować w dowolnej formie – wszystko zależy od pomysłowości. Język polski zachwyca swoim bogactwem i zachęca, aby bawić się słowem, rytmem i rymem.

Na potrzeby nagrania nie trzeba mieć specjalnego studia i urządzeń, wystarczy telefon komórkowy, którym również można nagrać głos. Pliki dźwiękowe można przesyłać na adres mailowy promocjabiblioteka@gmail.com 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-03-18 13:21:02
0 Koszyk