Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 12 lutego 2021

Pływalnia edukacyjna otwarta, lodowisko musi pozostać zamknięte.

środowiskowa pływalnia widziana od środka oraz zadaszenie lodowiska

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2021r., w dniach 12-28 lutego br. Środowiskowa Pływalnia Edukacyjna w Lesznie zostanie otwarta. Lodowisko, Sala Ćwicznia oraz Kręgielnia w Lesznie, pozostają nadal zamknięte.

Środowiskowa Pływalnia Edukacyjna w Lesznie zostanie otwarta:

  • w dniach 12-14 lutego dla klientów indywidualnych w godzinach 7.00-21.45
  • zajęcia szkółek pływackich wznawiają szkolenie od 15 lutego (od poniedziałku),
  • harmonogram dostępności basenu dla klientów indywidualnych od 15 lutego zostanie podany w terminie późniejszym (po potwierdzeniu zajęć przez grupy zorganizowane).

Na obiekcie (dotyczy przede wszystkim holu) nadal obowiązują wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (m.in. obowiązek noszenia maseczek, zachowania dystansu społecznego, brak możliwości przebywania osób nie korzystających z pływalni na holu i szatniach). 

Natomiast w kwesti lodowiska na otwarcie nie ma szans.

Nowe Rozporządzenie nie pozwala nam otworzyć lodowiska z uwagi na to, że jest to obiekt o charakterze zamkniętym. Jest nadzieja na to, że nastepne rozporządzenie pozwoli na otwarcie tego typu obiektów. Póki co szacujemy straty na kwotę ok. 200 tysięcy złotych. Zamknięci byliśmy przez cały okres noworoczny, ale też przez ferie – tłumaczy Sławomir Kryjom - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dyrektor dodaje rownież, że obiekty sportowe będące z Zarządzie MOSiR w Lesznie jak: Stadion Lekkoatletyczny, Orlik 2012 przy Sali Ćwicznia (od poniedziałku do piątku) zostaną udostępnione dla osób fizycznych uprawiających sport amatorsko – rekreacyjnie. Otwarcie Skateplazy i Boiska przy ul. Grunwaldzkiej jest uzależnione od warunków atmosferycznych, które pozwolą w bezpieczny sposób korzystać z obiektów.

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-02-12 10:26:34
0 Koszyk