Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 19 listopada 2019

Bądź blisko swojego miasta

Zdjęcie, Bądź blisko swojego miasta

Przypominamy, że do dyspozycji mieszkańców Leszna jest bezpłatna aplikacja służąca do odbierania ważnych powiadomień i ostrzeżeń. Daje ona także możliwość wysyłania własnych zgłoszeń i powiadomień o napotkanych w mieście nieprawidłowościach.

W aplikacji "Blisko", bo o niej mowa, znaleźć można informacje przygotowane przez Urząd Maista Leszna i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Warto skorzystać z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania, aby otrzymywac np. ostrzeżenia meteorologiczne, informacje o utrudnieniach na drogach czy o planowanych wyłączeniach wody.

Co ważne aplikacja pozwala także na kontakt mieszkańców z urzędem. Po wybraniu ikonki „Miasto Leszno” oprócz komunikatów pojawia się także opcja „Napisz do nas”. To wygodna forma, by zgłosić napotkany problem. Wystarczy krótko opisać co się stało, co zauważyliśmy, a co wymaga naprawy, czy interwencji miejskich służb i jednym kliknięciem wysłać taką wiadomość. Pamiętajmy, aby podawać adres miejsca, w którym napotkaliśmy problem czy usterkę. Ułatwi to jej lokalizację miejskim służbom. Warto też dołączyć zdjęcie – aplikacja daje taką możliwość.

Każda wiadomość przesyłana jest do wydziału zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa, którego pracownicy przekierowują je do kolejnych wydziałów, merytorycznie odpowiedzialnych za rozwiązanie zgłoszonych spraw.

Urzędnicy odbierają zgłoszenia w czasie swojej pracy. Nie ma specjalnych dyżurów i nie należy traktować tej formy kontaktu jako swoistego „pogotowia”. Może to być natomiast świetne narzędzie do wspólnego dbania o nasze miasto i poprawy wspólnej przestrzeni.

Mobilna aplikacja „Blisko” jest bezpłatna i dostępna na wszystkie trzy najbardziej popularne systemy operacyjne.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-11-19 10:35:12
0 Koszyk