Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 21 grudnia 2016

Bądź blisko swojego miasta

Ręka ze smartfonem

Dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą być na bieżąco ze sprawami Leszna, uruchamiamy nowy kanał komunikacji. Właściwie to nie jeden, ale aż trzy! Do wyboru powiadomienia przez sms, maila i aplikację mobilną.

Prezydent Miasta Leszna, a także miejskie spółki MPWiK i MPEC, zapraszają mieszkańców do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania o:

  • aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców,
  • zagrożeniach i niebezpieczeństwach,
  • utrudnieniach na terenie miasta,
  • awariach i wyłączeniach wody,
  • imprezach kulturalnych i sportowych,
  • innych ważnych wydarzeniach z terenu naszego miasta.

Aplikacja

Aplikacja BLISKO dostępna jest na wszystkie 3, najbardziej popularne systemy operacyjne. Można pobrać ją bezpłatnie w sklepach

W ustawieniach użytkownik sam określa, jakiego typu powiadomienia chce otrzymywać. Np. może zapisać się tylko na powiadomienia dot. przerw w dostawach wody, czy tylko o zagrożeniach i niebezpieczeństwach (wichury, ulewne opady deszczu, itp.). Może też wybrać wszystkie dostępne listy aktualności. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość kontaktu z urzędem. Użytkownik może wysłać wiadomość, załączyć do niej plik, np. zdjęcie, aby zgłosić jakąś usterkę, czy inną nieprawidłowość. Korzystanie z tej opcji też oczywiście jest bezpłatne.

Mail

Inną formą otrzymywania informacji z magistratu jest mail. I tutaj użytkownik sam decyduje o dziedzinach, jakie go interesują. Rejestracja następuje poprzez formularz na stronie www.sisms.pl.

SMS

Mieszkańcom, którzy wolą powiadomienia sms polecamy stronę www.sisms.pl. Należy tam w wyszukiwarce wpisać nazwę LESZNO, a następnie zarejestrować się na informowanie poprzez sms. Innym sposobem jest wysłanie smsa rejestracyjnego – szczegółowa instrukcja znajduje się na załączonej w plikach do pobrania ulotce (poniżej). W przypadku sms’ów jednak użytkownik otrzymywał będzie wyłącznie powiadomienia o zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Koszty

Wszystkie trzy formy pobierania informacji miejskich są bezpłatne dla użytkowników. Jedyną opłatą jest aktywacyjny sms w przypadku rejestracji do powiadamiania tą drogą. Taki koszt użytkownik ponosi tylko jeden raz.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-01-17 11:32:00
0 Koszyk