Bądź blisko swojego miasta

Dodano 2016-12-16 10:11:14 Dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą być na bieżąco ze sprawami Leszna, uruchamiamy nowy kanał komunikacji. Właściwie to nie jeden, ale aż trzy! Do wyboru powiadomienia przez sms, maila i aplikację mobilną.

Prezydent Miasta Leszna, a także miejskie spółki MPWiK i MPEC, zapraszają mieszkańców do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania o:

  • aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców,
  • zagrożeniach i niebezpieczeństwach,
  • utrudnieniach na terenie miasta,
  • awariach i wyłączeniach wody,
  • imprezach kulturalnych i sportowych,
  • innych ważnych wydarzeniach z terenu naszego miasta.

Aplikacja

Aplikacja BLISKO dostępna jest na wszystkie 3, najbardziej popularne systemy operacyjne. Można pobrać ją bezpłatnie w sklepach

W ustawieniach użytkownik sam określa, jakiego typu powiadomienia chce otrzymywać. Np. może zapisać się tylko na powiadomienia dot. przerw w dostawach wody, czy tylko o zagrożeniach i niebezpieczeństwach (wichury, ulewne opady deszczu, itp.). Może też wybrać wszystkie dostępne listy aktualności. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość kontaktu z urzędem. Użytkownik może wysłać wiadomość, załączyć do niej plik, np. zdjęcie, aby zgłosić jakąś usterkę, czy inną nieprawidłowość. Korzystanie z tej opcji też oczywiście jest bezpłatne.

Mail

Inną formą otrzymywania informacji z magistratu jest mail. I tutaj użytkownik sam decyduje o dziedzinach, jakie go interesują. Rejestracja następuje poprzez formularz na stronie www.sisms.pl.

SMS

Mieszkańcom, którzy wolą powiadomienia sms polecamy stronę www.sisms.pl. Należy tam w wyszukiwarce wpisać nazwę LESZNO, a następnie zarejestrować się na informowanie poprzez sms. Innym sposobem jest wysłanie smsa rejestracyjnego – szczegółowa instrukcja znajduje się na załączonej w plikach do pobrania ulotce (poniżej). W przypadku sms’ów jednak użytkownik otrzymywał będzie wyłącznie powiadomienia o zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Koszty

Wszystkie trzy formy pobierania informacji miejskich są bezpłatne dla użytkowników. Jedyną opłatą jest aktywacyjny sms w przypadku rejestracji do powiadamiania tą drogą. Taki koszt użytkownik ponosi tylko jeden raz.

Deklaracja dostępności

Aplikacja BLISKO jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Wyjątek stanowią wyłączenia wymienione poniżej.

Niedostępne elementy i treści:

  • Grafiki publikowane w aplikacji nie zawierają alternatywnej treści. Obecnie twórca aplikacji pracuje nad umożliwieniem dodawania alternatywnej treści do nowo dodawanych załączników. Przewidywany czas, od którego załączniki graficzne będą zawierać alternatywną treść, to 31 grudnia 2021 r.
  • Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 czerwca 2021 r. mogą nie być dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
  • Mapy w aplikacji nie są dostępne cyfrowo. Twórca aplikacji korzysta z zewnętrznej biblioteki Mapbox, która nie deklaruje dostępności cyfrowej swoich map. Obecnie na rynku nie ma alternatywnego rozwiązania, które deklarowałoby dostępność cyfrową map. Zgodnie z tym, zapewnienie dostępności funkcji map oznacza bardzo wysokie koszty, które twórca aplikacji ocenił jako „nadmierne obciążenie” opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.

Pliki do pobrania