Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 16 września 2019

Autobusy oficjalnie przekazane (zdjęcia)

Zdjęcie, Autobusy oficjalnie przekazane (zdjęcia)

W sobotę, 14 września, oficjalnie przekazano 8 nowych autobusów hybrydowych Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Lesznie. Uroczystość miała miejsce na placu leszczyńskich koszar i była częścią akcji Aktywne Obywatelskie Leszno.

Nowe autobusy rodziły się w bólach

– mówił Prezydent Łukasz Borowiak.

– Początkowo miasto zamierzało przecież kupić autobusy elektryczne. Po nieudanym przetargu zapadła jednak decyzja, aby pójść w kierunku autobusów hybrydowych. Dziękuję mojemu poprzednikowi i leszczyńskim radnym za tę decyzję.

Słowa podziękowania skierowano również do przedstawiciela Volvo, producenta autobusów. Potem był czas na poświęcenie pojazdów i symboliczne przekazanie kompletu kluczyków na ręce Pani Patrycji, jednej z dwóch kobiet pracujących jako kierowcy w MZK Leszno.

Przypomnijmy, że każdy z autobusów wart jest ok. 1,8 mln zł, a leszczyńskiemu samorządowi udało się zdobyć 85% dofinansowania na projekt wart ponad 20 mln zł. W ramach tego zadania powstają także 2 pętle autobusowe, zakupiono i zamontowano we wszystkich autobusach biletomaty, a w planach - w związku z realizacją nowego projektu - jest jeszcze budowa nowoczesnej myjni dla autobusów i montaż oświetlenia ledowego na terenie zajezdni MZK w Lesznie.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-09-16 10:51:50
0 Koszyk